Reportérka ČT Vymětalíková naštvala hejtmana: Lidé na severu Moravy nejsou chytří!

Darina Vymětalíková z České televize se pustila do obyvatel Moravskoslezského kraje. Na její slova reagoval hejtman Ivo Vondrák, který ji pozval, aby se podívala, jak se věci skutečně mají. | foto: Koláž Expres.cz

Po Jaromíru Bosákovi (53) má další tvář redakce sportu České televize pocit, že má patent na rozum. Tentokrát k národu promluvila reportérka Darina Vymětalíková (37). „Zajeďte si na severní Moravu. Ti lidi tam se nemají dobře, mimo jiné kvůli Zemanovi,“ utrousila. Vysloužila si nejen ostrou kritiku, ale i pozvání od hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka. To odmítla s tím, že ví své. Když se do ní pustili další lidé, zbaběle vycouvala.

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Ty jistě vedly i ruku Dariny Vymětalíkové, když chtěla zmobilizovat frustrované a nespokojené občany severní Moravy. Bohužel tak učinila tím nejnešťastnějším způsobem.

„Ti lidé se tam nemají dobře, mimo jiné kvůli Zemanovi a jeho politice 90. let, ale bohužel nejsou moc chytří. Vzali si do hlavy, že Zeman kope za ně, racionálně jim to nevysvětlíte. Jsou plní frustrace a nenávisti,“ shrnula situaci v kraji Vymětalíková.

„Jako správný gentleman si dovolím touto cestou paní Darinu Vymětalíkovou pozvat do našeho kraje, abych jí ukázal, jaká je realita. Bude mi velkou ctí ji provést tím, jak tady skutečně žijeme,“ reagoval hejtman Ivo Vondrák.

Svéhlavá Vymětalíková jej ale odmítla s tím, že do regionu často jezdí, má tam spoustu přátel a že jediné, s čím svolí, je setkání u kávy. Hejtman se ale nenechal odbýt a své pozvání zopakoval. To reportérku evidentně znejistělo, protože by to možná nabouralo její „hejtovací“ strategii.

„Já jsem nikdy neřekla ani nenapsala, že lidi na Ostravsku jsou hloupí a frustrovaní. Já mluvila o těch pár voličích, se kterými jsem mluvila loni v dubnu na play-off,“ uvařila se na lžíci vody Darina, která do té doby vystupovala jako zkušená socioložka a odbornice na výzkum veřejného umění. „Odpovíte mi na tenhle tweet, nebo budete dál šířit lež?“ dopálila se.

To už se do diskuze na Twitteru vložili další lidé, jimž vrtalo hlavou, kde Vymětalíková přišla na to, že lidé na severní Moravě nejsou chytří. Začala padat i ostřejší slova, aby se reportérka v závěru vymluvila na komentář Jána Simkaniče a jeho tweet o Zemanovi a jeho voličích v periferiích republiky.

Situaci nezachránila, a tak se alespoň pokusila zavést řeč jinam. „Lidem projedu tajmlajnu, a pokud tam je: Bububu, uprchlíci, Rusko nenapadlo Krym, zlá Merkelová atd., tak je zablokuju. Vaši tajmlajnu jsem taky projela, ale nic takového tam nebylo. Sice jste mě taky urazil, ale nevypadáte na trolla,“ vzkázala diskutérovi vystupujícímu jako Lir Teranay.

Možná by příště Darina Vymětalíková měla napočítat do deseti, než něco napíše. Vymlouvat se na to, že myslela partičku lidí z hokeje, je hodné třetí třídy základní školy. „Já nic, já muzikant? Chtělo by to více prozíravosti, zvláště když říká, že na Ostravsko jezdí často a ráda. Takovým způsobem si tam početný fanklub nezíská, navíc z pozice reportérky České televize by taková moudra vypouštět neměla raději vůbec.

Nebo se snad sportovní reportéři a komentátoři transformují do odborníků na politické a společenské otázky? Že by dostala školu Jaromíra Bosáka?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:09 2. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  188
 • Super
  64
 • Tvl
  33
 • Cože
  30
 • Haha
  22
 • Sladký
  22
Komentáře