Bývalý šéf Bohnic, bohorovný Ivan David vyvedl Danielu Drtinovou z konceptu!

Kandidát SPD Ivan David byl hostem Daniely Drtinové. | foto: Koláž Expres.cz

Bývalý ministr zdravotnictví a někdejší ředitel psychiatrické léčebny v Bohnicích Ivan David (65) hlásí návrat. Jak velký ten comeback bude, se ukáže ve volbách do Senátu, kam za SPD kandiduje. Zatím se mu povedlo svým bohorovným klidem pořádně znervóznět moderátorku DVTV Danielu Drtinovou.

Když Ivan David dosedl do křesla, bylo jasné, že Daniela Drtinová na to půjde zhurta. Přece jen, je to členka správní rady Nadace Open Society Fund Praha, za níž stojí americký miliardář George Soros. Ten je známý mimo jiné tím, že sponzoroval volební kampaň Hillary Clinton, a také nadšeným vítáním uprchlíků. SPD je z úplně opačného pólu přístupu k uprchlíkům. Však taky Drtinová několikrát vyskočila jako čertík z krabičky, i když se samozřejmě snažila působit nestranně, což se jí víceméně dařilo. I když spíš méně než více.

„Přejeme si dostat se do situace, jako je třeba Belgie nebo Francie?“ ptá se David Drtinové poté, co ho konfrontuje s tím, že v Česku žádní migranti nejsou, a když se tu náhodou omylem objeví, rychle vezmou nohy na ramena a sviští do Německa.

„To je jako s vraždami. V Česku jich je za rok třeba 65, což je poměrně málo, ale tady v tom případě je optimum nula, ne?“ pokračuje David, zatímco Drtinová významně zdvihá obočí.

Jenže bývalý ministr se nenechal vyvést z míry ani v momentě, kdy ho moderátorka usvědčila z toho, že nezná historii strany, za niž kandiduje. Hodně se divila i ve chvíli, kdy David zapochyboval nad BIS i nad tím, že malajsijské dopravní letadlo sestřelily ruské armádní složky. „Nejsem dětina, to máte marný,“ varoval.

Třešničkou na dortu bylo téma anexe Krymu Ruskem. O té David prohlásil, že byla legitimní. „Stalo se tak poté, co se dozvěděli o tom, že tam v budoucnu dost možná vyroste americká základna. A tu tam logicky vzato chtít nemohli, už kvůli hrozbě případného útoku,“ řekl. A na moderátorku šly pomalu, ale jistě mrákoty. Na konci rozhovoru byla očividně ráda, že už to má celé za sebou.

Fotogalerie

Komentáře