Dalibor Janda kádruje mladé zpěváky. Podle něj nemají talent a pokoru

Dalibor Janda se rozhodl říct vlastní názor na dnešní dobu. | foto: Profimedia.cz

Zpěvák Dalibor Janda (63) je na hudební scéně už pěknou řádku let. Svůj úspěch přikládá hlavně tomu, že zůstal svůj a fanoušky ničím nešálí. A právě přirozenost a talent podle něj novým hvězdám chybí!

Mladé interprety dnešní doby, kteří jsou úspěšní, bychom spočítali na prstech jedné ruky. Svět showbyznysu totiž stále chrlí nová jména a nikdo nemá šanci pořádně prorazit. Své dělají samozřejmě i trendy a vystupování daných lidí na veřejnosti.Zpěvák Dalibor Janda ale vidí hlavní problém v tom, že mladí lidé nemají pokoru a dokonce ani vlastní image.

„Vždycky jsem zastával ten názor, že by lidé, kteří se chtějí hudbou živit, měli mít alespoň trošku talentu, hlasový rozsah a mělo by jim to ladit. Mám ale dojem, že to jde maličko do kopru, protože mladí interpreti si na těchto věcech nezakládají. Udělají jeden hit a přijde jim, že jsou borci. Nejsou...“ rozčílil se textař a hudebník s tím, že kvalitních interpretů je v Česku jako šafránu.

Podle zpěváka, který byl na vrcholu své slávy v osmdesátých letech, téměř k nikomu nevzhlíží a nenechají si poradit od zkušenějších.

„Nechci to nějak hodnotit, je to zřejmě i dobou, která je maličko jednodušší a neklade tak vysoké nároky. Jsem navíc vychován ve staré škole, kdy jsem měl šanci dělat s mistry, ať už to byl Karel Svoboda, Ladislav Štaidl nebo Walda Matuška. Byla tady ta inspirace, velká jména. Zkrátka jsme měli ke komu vzhlížet,“ dodal.

Dalibor si váží svých kolegů, které stále vnímá jako obrovskou inspiraci.

Dalibor si váží svých kolegů, které stále vnímá jako obrovskou inspiraci.

A problém podle Jandy není jen v hudebním světě! Pokles hudebník zaznamenal i mezi herci. „Když si pustíte starý film a seriál, vidíte pány herce, teď takové výkony podávány bohužel nejsou,“ povzdechl si na závěr.

Janda by proto mladým lidem, kteří chtějí začít s uměním, rád poradil, aby dlouho dřeli a jejich píle se jim brzy vrátí.

Jak sám uvedl, ani on sám neměl slávu zadarmo a vedle velikánů jako byl Waldemar Matuška si dodnes přijde absolutně maličký.

A to je podle něj jedním z klíčů úspěchu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:40 15. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  36
 • Cože
  18
 • Haha
  17
 • Trapas
  17
 • Sladký
  14
 • Tvl
  11


Komentáře