Otřesný zážitek Dagmar Havlové: Její fenu v centru Prahy napadla obrovská doga, šla i po ní samotné

Dagmar Havlová a její pokousaný pes. | foto: Dagmar Havlová/Facebook

Bývalá první dáma Dagmar Havlová měla zničené Vánoce, její milovanou fenu mezi lidmi a přímo v centru Prahy napadla doga ruské majitelky. Grace musela na dvouhodinovou operaci a ještě teď, skoro po dvou měsících po útoku, není pes úplně v pořádku.

S celým zážitkem se Dagmar Havlová svěřila na Facebooku, a to přesně na den svatého Valentýna. Právě s přáním lásky, jíž je tento den věnován, převyprávěla bývalá první dáma strašidelný příběh, při němž málem přišla o život její fena Grace.V předvečer Štědrého dne si obě vyrazily na procházku zimní Prahou a přímo v Pařížské ulici v centru Prahy, která je vyhlášená pro své luxusní obchody a zájem turistů, se na Havlovou a jejího psa vyřítila doga ruské majitelky.

„Pes (nikoli fena) chytil mou boxerku za krkem a lomcoval s ní jako s hračkou. Stále jsem v šoku držela svou fenku na vodítku, takže stačila chabě uskakovat ze strany na stranu. Pokusila jsem se ji vytáhnout z té obrovské tlamy, ale viděla jsem, že se to nepovede, aniž by kus těla Grace nezůstal v zubech dogy,“ popisuje Havlová minuty bezmoci, kdy se doga zakusovala do její feny.

Fenka je ošklivě pokousaná.

Fenka je ošklivě pokousaná.

„Mé kopání té obludě vůbec nebránilo v dalším útoku. Klekla jsem si ve strachu o život Grejsinky na zem, za šíleného řevu těch dvou i mě samé, a zuřivě jsem bušila do běsnící černé obří tlamy,“ píše Dagmar, ale to nejhorší mělo teprve přijít. Běsnící pes se totiž chystal zaútočit přímo na ni!

„Vycenila zuby přímo do mé tváře. Stále jsem totiž klečela na zemi uprostřed rušné předvánoční Pařížské ulice. V centru Prahy! Zakryla jsem si v pudu sebezáchovy rukávem obličej... Než stačila stisknout, drobné majitelce se podařilo odchytit svého psa.“

Fena Dagmar Havlové samozřejmě musela ihned na operaci, dvě hodiny ležela veterináři na stole a jak sama bývalá první dáma píše, Vánoce to nebyly rozhodně veselé.

Jizva po střetu s obrovskou dogou.

Jizva po střetu s obrovskou dogou.

Na svatého Valentýna pak musela se svou paničkou na poslední kontrolu a podle Havlové je už v pořádku, i když strach pořád má: „Zahojila se jí naštěstí i ta hnisající hluboká rána. Jen se bojí, kdykoliv se v její blízkosti nečekaně otevřou dveře.“

Ruská majitelka dogy se ale evidentně neměla moc k odpovědnosti, alespoň nějaký průkaz totožnosti z ní museli vymámit jistí dobrodinci, možná náhodní kolemjdoucí, které ale Havlová ve svém poděkování přímo nejmenuje.

Dagmar apeluje svým statusem ale hlavně na to, že v i v rušném centru Prahy je možné cokoliv a my všichni bychom si měli všímat toho, co se kolem nás děje. Třeba i to je znamením lásky, nejen pro dnešního Valentýna.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:39 14. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  31
 • Trapas
  27
 • Super
  16
 • Tvl
  16
 • Sladký
  11
 • Haha
  10


Komentáře