Havlová vydala emotivní prohlášení: Ohledně pohřbu Třísky mě nikdo neoslovil!

Herecký svět se chystá na poslední rozloučení s Janem Třískou. Velmi se v souvislosti s tím hovořilo o Dagmar Havlové, která měla dle některých médií odmítnout promluvit na hercově pohřbu. Vdova po Václavu Havlovi se proto rozhodla vydat emotivní prohlášení. „Nikdo mě ani neoslovil, jsou to lži!“ napsala.

V pátek proběhne v Národním divadle poslední rozloučení s legendárním hercem Janem Třískou, který koncem září zemřel na následky pádu z Karlova mostu. Očekává se účast těch nejznámějších herců a předpokládalo se, že dorazí také Dagmar Havlová, vdova po Třískově blízkém příteli Václavu Havlovi.Ve středu však prosákla na povrch informace, že měla Havlová odmítnout na hercově pohřbu promluvit. To už bylo na Dagmar příliš, a tak se rozhodla spekulace uvést na pravou míru.

„Prý jsem odmítla mluvit na pohřbu Honzy Třísky, ach jo! Honza byl kamarád mého muže, ale pohřeb organizuje rodina a mne nikdo ani neoslovil,“ uvádí na pravou míru herečka.

Ta zmíněná tvrzení označila za nemravné a sprosté lži. Zároveň se nechala slyšet, že na poslední rozloučení nedorazí.

Dagmar Havlová se vyjádřila k pohřbu Jana Třísky.

Dagmar Havlová se vyjádřila k pohřbu Jana Třísky.

„Moji milí, jsem bohužel momentálně už několik dní nemocná. Zítra by měl Vašek 81. narozeniny a tradičně máme v Pražské křižovatce Cenu Dagmar a Václava Havlových, kterou jsem založila. Leč poprvé po letech k mé velké lítosti beze mne. Požádala jsem proto svého švagra Ivana, aby za mne Cenu předal. Musím na pokyn lékařů zůstat v posteli.“

Pro Havlovou bylo úmrtí Jana Třísky skutečně bolestné. Její manžel šel slavnému herci v roce 1968 za svědka na svatbě a oba páry se celý život přátelily. Pár dní po tragédii na Karlově mostě dokonce Havlová místo Třískovy záchrany v doprovodu své fenky navštívila.

Havlová se přišla podívat na místo, kde vytáhli Jana Třísku z vody.

Havlová se přišla podívat na místo, kde vytáhli Jana Třísku z vody.

„Mám těch bolestných úmrtí za poslední roky i dny nějak hodně. Zapálila jsem za Květu svíčku a pomodlila se. Za Honzu udělám totéž. Oběma posílám květiny se stuhou a věnováním a přeji jejich duši pokoj a spásu. Rodinám hodně sil a naděje a upřímnou soustrast,“ dodala na závěr. 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:40 2. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  34
 • Super
  26
 • Haha
  19
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  7


Komentáře