Co bude Brexit znamenat pro turisty? 3 nejdůležitější otázky a odpovědi

Co znamená Brexit pro turisty? | foto: Profimedia.cz

Britové rozhodli, že už nechtějí být v Evropské unii. Brexit bude mít mnoho dopadů. Jak ale ovlivní turisty, kteří se vydávají zkoumat krásy Londýna i dalších koutů Velké Británie?

Sedmnáct a půl milionů Britů hlasovalo pro odchod z Evropské unie. Spojené království odejde z Evropské unie jako první země v historii.Co to znamená pro lidi, kteří se do Velké Británie vydávají jako turisté? Přinášíme odpovědi na tři nejdůležitější otázky, které cestovatelé řeší.

1.Bude teď dovolená ve Spojeném království dražší?

Spíše naopak. Sotva byl oznámen výsledek referenda, spadla britská měna na jednatřicetileté minimum. Takže pro turisty bude návštěva Velké Británie levnější. Britové budou mít dražší dovolenou v Portugalsku a Španělsku.

2.Co bude s roamingem ve VB?

Členové by v rámci Evropské unii měli na cestách od roku 2017 volat za stejných podmínek jako doma. Ve Velké Británii budou mít mobilní operátoři po Brexitu volnou ruku. Mobilní tarify se by ale i tak mohli snažit udržet nízko, aby jejich služby byly i nadále atraktivní.

3.Budeme při cestě do Velké Británie potřebovat vízum?

Jelikož Spojené království nepatří do Schengenského prostoru, jsou turisté na hranicích kontrolování a musí se prokázat pasem. Zavedení přísnějších podmínek pro vstup do země - jako je třeba nutnost mít vízum - experti nepředpokládají. Znamenalo by to nárůst byrokracie, což by mnohé turisty mohlo od návštěvy země odradit.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:10 23. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  36
 • Trapas
  12
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Cože
  8
 • Sladký
  6


Komentáře