Chuligáni Sparty a Slavie vytvořili koalici a zaútočili na Poláky! Němcům ukradli vlajku

  •   17:10
  • diskuse

Čeští chuligáni se chystají na bitku s německými. | foto: FB

Domluvili se a vytvořili komando. Čeští chuligáni v jednom šiku vyrazili na fotbalové mistrovství Evropy do jedenadvaceti let, které se nyní hraje v Polsku. Hned na začátku turnaje zaútočili a nyní se chlubí pochybnou trofejí.

Čeští fotbalisté na úvod EURO U 21 s Němci prohráli. Favorit bral tři body za výhru 2:0. Jenže v duelu podivných bojůvek, které berou fotbal jen jako záminku (jak často skandovali sparťané), vyhráli Češi. Hooligans zaútočili v rámci zápasu hned dvakrát.Zaprvé během cesty na stadion ve městě Tychy, která byla hodně bouřlivá. Většinu skupinu tvořili klasičtí fanoušci, ale mezi ně se přidali také chuligáni, kteří berou fotbal jen jako možnost pobít se.

„Při srazu na náměstí, odkud se šel plánový pochod ke stadionu, vycházíme mezi posledními. Pochod probíhá za slušného fandění vlajkonošů poklidně až po část, kdy pochod zabočí ke stadionu do uličky, kde je náš vstup,” popisuje události web hooligans.cz.

„Trofej“ českých chuligánů, vlajka Hansy Rostock.

„Trofej“ českých chuligánů, vlajka Hansy Rostock.

Po chvíli se Češi, kteří se dali pro reprezentační akci dohromady, střetávají s místními chuligány. „My, co jdeme mezi posledními, tak pozorujeme u blízkého parku, jak nás sleduje skupinka asi patnácti mladých z GKS Tychy. Po chvilce, kdy chceme zabočit ke stadionu spolu s pochodem vlajkonošů, tak vidíme, jak mladí chuligáni z Tychy nabíhají do parku, okamžitě vybíháme za nimi,” stojí na webu.

Poláci nakonec výzvu k boji nepřijali. „Nýmandy oberou a pak se ve vlastním městě strachují o svůj zadek a utíkají před úderkou Slavie, Sparty, Sigmy a pár starýma z Baníku,” hodnotí na Facebooku Patrik Konečný.

Vedle útoku na polské chuligány si česká koalice zapsala ještě jednu trofej, jež je v podivném světě chuligánů považována za cennou. Na stadionu ukradla Němcům vlajku, konkrétně obrali skupinu z Hansy Rostock.

„Very good job,” zhodnotil tenhle „kousek” jeden ze soukmenovců. „Rusové by se mohli učit, koukám,” doplnil další. Je to - opravdu - záležitost, na kterou můžeme být pyšní...

Fotogalerie

Komentáře