První dáma Číny si na Čechy čas neudělala. 5 důvodů, proč je to velká škoda

 •   16:32
 • diskuse

Čínský prezident má pohlednou manželku. Do Česka ji ale s sebou nevzal. | foto: koláž Expres.cz

Čínský prezident Si Ťin-pching do Česka přiletěl bez první dámy. Je to velká škoda, protože Peng Liyuan je velmi krásná a elegantní žena. Než začala „kariéru“ manželky významného politika, byla velmi známou a oblíbenou zpěvačkou. Dokonce se o ní říká, že má medový hlas.

Krásné Peng Liyuan se přezdívá „Pivoňková víla.“ Bývalá celebrita je dnes sympatickou a elegantní představitelkou jedné z nejmocnějších zemí světa.Číňané ji uctívají jako módní ikonu a drobná Číňanka je doma i v zahraničí považovaná za „jemnou zbraň.“

1.Madam Peng Liyuan se přezdívá Jackie O

Druhá manželka čínského prezidenta je dámou, která má elegantní styl oblékání v malíčku. Svou nebývalou krásou a drobnou postavou mnohým připomíná někdejší první dámu USA Jacqueline Kennedyovou Onassisovou.

Peng Liyuan je velmi krásná a elegantní žena

Peng Liyuan je velmi krásná a elegantní žena

2.První dáma Číny je známá a oblíbená zpěvačka

Pcheng Liyuan byla kdysi velmi známou zpěvačkou, která svým hlasem těšila vojáky a později vystupovala na televizních galavečerech.

Dá se o ní říct, že dlouhou dobu byla daleko známější než její manžel, který je od roku 2012 čínským prezidentem. Pcheng Liyuan je zkrátka považována za královnu čínské lidové hudby. Dnes už ale zpívá jen výjimečně.

3.Její životní příběh je strhující, vypracovala se z ničeho

Madam Peng, jak se jí říká ve světě, pocházela z velmi chudých poměrů. Vyrůstala v zapadlé čínské vesnici, kde byla nouze o práci, a tak otec současné první dámy během čínské kulturní revoluce čistil obecní toalety, aby uživil rodinu. Čínská média tuto kapitolu jejího života dlouho tajila.

4.Křehká bytost s hodností generálmajora

Pcheng Liyuan vstoupila do armády už v 18 letech. Byla ale spíš „bojovnicí za umění a kulturu“ a v armádních sborech začala svou kariéru zpěvačky. Teď je jí třiapadesát a pyšní se titulem generálmajora.

Peng Liyuan a Si Ťin-pching si užívali přízně britské královny.

Peng Liyuan a Si Ťin-pching si užívali přízně britské královny.

5.Madam Peng dokazuje, že nikdo není dokonalý

I když většinou vypadá čínská první dáma skvostně, na návštěvě Velké Británie se jí nepovedl make-up a Pcheng Liyuan se proto na veřejnosti ukázala s bílými fleky na obličeji.

Tuto maličkost první dámě jistě všichni rádi odpustili. Vyčítá se jí ale, že zpívala vojákům krátce po masakru na náměstí Nebeského klidu v roce 1989. Čínský režim se usilovně snaží, aby veškeré zmínky o tomto excesu zmizely z internetu.

Dcera čínského prezidenta je velmi krásná.

Dcera čínského prezidenta je velmi krásná.

Krásná Peng Liyuan dala Čínské lidové republice nejen potěšení z líbezného zpěvu a dokonalého vzhledu, ale také stejně půvabnou dceru. Ratolest prezidentského páru ale studuje inkognito na Harvardu a na veřejnosti se objevuje jen velice zřídka.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:32 27. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  46
 • Trapas
  23
 • Tvl
  18
 • Haha
  17
 • Cože
  13
 • Sladký
  12


Komentáře