Fanoušci vzkazují Malátnému: Nechceme nové Chinaski!

Jen tři dny po vyprodaném koncertu v O2 aréně oznámili Michal Malátný a František Táborský konec Chinaski ve staré sestavě. Z kapely byli odejiti zbývající čtyři členové – Štěpán Škoch, Ondřej Škoch, Petr Kužvart a Otakar Petřina jr. Ačkoliv Malátný tvrdí, že pro kapelu se nic nemění, fanoušci si to nemyslí. Většina z nich Malátnému a Táborskému vzkázala, co si o jejich rozpadu myslí!

Jedna z nejoblíbenějších českých kapel Chinaski se rozchází. Tato zpráva v neděli večer šokovala všechny jejich fanoušky. Po prvotním překvapení ale u většiny z nich nastoupil pocit naštvání a křivdy. Chinaski se totiž nerozpadli, ale Michal Malátný a František Táborský ze dne na den vyhodili zbývající čtyři členy, které hodlají nahradit jinými hudebníky. A právě toto chování se fanouškům nelíbí. „Můžete se klidně přejmenovat, protože cokoliv to bude, nebudou to Chinaski. Nejste jediná kapela, která tohle řeší, ale ty chytřejší už pochopily, že někdy je prostě lepší si dát třeba pár let pauzu a produkovat dobrý desky spolu než se rozpadnout, protože každý z členů má v kapele svoje místo a bez něj to už nemůže být ono,“ vzkázal jeden z fanoušků Malátnému a Táborskému, ačkoliv ti ve svém prohlášení poukazovali na fakt, že nejde o první změnu sestavy.

Stejného názoru jsou u ostatní fanoušci. „Vůbec si neumím představit, že půjdu na další koncert... A že to už s nimi táhnu přes 20 let. Když odešel jeden člen, ok, stane se, ale čtyři? A ještě za podivných okolností, evidentně to není tak čisté, jak prezentuje Michal. Vůbec nevím, zda budu mít někdy chuť jít na ně znovu, protože podpásovky nemám ráda, lži také ne. Tohle není kompromis,“ myslí si jedna z jejich skalních fanynek.

A názor, že by Malátný s Táborským měli začít znovu pod jiným názvem, sdílí většina fanoušků. Michale a Franto, pro to zacyklení se a různé hudební pohledy mám pochopení. Dokážu pochopit i to, že potřebujete velkou změnu, a tak se rozhodnete pokračovat v jiném složení. Jen si myslím, že v případě takovéhoto kapelního ‚zemětřesení‘, ke kterému jste došli, by bylo upřímnější začít od nuly s úplně novým projektem. Ačkoliv jste v kapele nejdéle, tak si nemyslím, že Chinaski byste byli vy dva. Nejste kapela ani hnutí jednoho nebo dvou mužů, abyste mohli propustit skoro celou kapelu a nikdo to nepoznal. Když to vezmu do extrému, dokážete si představit třeba Autopohádky s najatými muzikanty? Snad víte, co děláte,“ shrnul další fanoušek.

Malátný ale názor svých fanoušků nesdílí. S novými členy hodlá začít zkoušet a vystupovat již od ledna a teď se držte, budou hrát a zpívat stejné písničky jako doposud. V překladu to tak vypadá, že se kluci najaté síly přejedli a potřebovali nové členy. Nyní musí jenom doufat, že na ně většina fanoušků nezanevře. Zatím to totiž vypadá, že jejich řady dost prořídnou.

Fotogalerie

Komentáře