Obří průšvih letiště! Mladík letěl mezi kufry až do Dubaje, nikdo si ho nevšiml

Takhle si některá letiště představují přísná bezpečnostní opatření? | foto: Profimedia.cz

Pořádný šok zažili pracovníci dubajského letiště poté, co otevřeli zavazadlový prostor letadla společnosti Emirates. Mezi zavazadly našli šestnáctiletého mladíka, který zde absolvoval devítihodinový let z Šanghaje. Podle jeho slov se do prostoru pro kufry dostal úplně jednoduše. Takhle si některá letiště představují přísná bezpečnostní opatření?

Mladík po zadržení v Dubaji tamním úřadům řekl, že se do zavazadlového prostoru dostal zcela nepozorován. Prý přelezl plot u ranveje na šanghajském letišti a když se nikdo nedíval, využil si situace a uvelebil se mezi kufry, informovala zahraniční média.Cesta prý byla pohodlná, akorát neměl co jíst. Do Dubaje se chtěl prý dostat proto, že si zde i žebráci přijdou na slušné peníze.

Situace je to sice kuriózní, ale poněkud alarmující, obzvlášť v době, kdy ve světě bují terorismus a řada lidí se kvůli obavám z případných útoků bojí létat.

Mnozí mají jistě v paměti říjnovou tragédii z loňského roku, kdy nad Sinají letadlo s více než 200 pasažéry na palubě. Dodnes nebylo oficiální cestou zveřejněno, co za smrtí ruských turistů, kteří se vraceli z dovolené, stálo. Spekulovalo se ale o teroristickém útoku a o tom, že na palubě byla bomba.

Před několika týdny za zatím nejasných okolností zmizelo letadlo společnosti EgyptAir s 66 lidmi na palubě. I v souvislosti se zřícením tohoto letadla, které letělo z Paříže do Káhiry, se spekulovalo o bombovém útoku. Co se ale skutečně stalo, to odhalí snad černé skříňky. Jejich signál shodou okolností zachytila ve středu francouzské loď v hloubi Středozemního moře.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:38 29. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  11
 • Cože
  7
 • Super
  5
 • Trapas
  4
 • Haha
  3
 • Sladký
  3


Komentáře