Skupina Kabát vrací slavíka! Vaše vysvětlení nám nestačí, vzkazují agentuře

Hudební skupina Kabát, která o víkendu obdržela cenu Zlatý slavík, ocenění vrací. Důvodem je odebrání hlasů kapele Ortel, která podle prvotního součtu hlasů měla na cenu nárok. Proč jim však hlasy byly odečteny, agentura Musica Bohemica podle Kabátů nedokázala uspokojivě vysvětlit.

Kabát nemá jiné řešení než slavíka vrátit pořádající agentuře Musica Bohemica. Ta má teď prostor a čas na to, aby vysvětlila všem, kolik hlasů kdo dostal, kolik jich bylo odečteno a proč,“ uvedl před úterním koncertem manažer Kabátů Radek Havlíček.  „Nenapadáme tím agenturu Musica Bohemica ani anketu, nicméně je třeba říct, jak se věci mají, tedy vše vyjasnit. Vysvětlení, které jsme od agentury dostali v úterý odpoledne, pro nás není dostačující. Až se věci vyjasní a bude jasně řečeno, kolik bodů Ortel dostal a kolik mu jich bylo odečteno, rádi uslyšíme jméno skutečného vítěze,“ stálo dále v prohlášení kapely. 

Musica Bohemica přitom ve svém vysvětlení argumentovala porušením pravidel ze strany kapely Ortel. „Porušení pravidel organizátor spatřuje v široce sdíleném profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem, kde jsou konkrétní výzvy, co se týká organizace takové akce, včetně výzvy, aby jednotlivci hlasovali z více mobilů, nebo koho nemají dávat na druhou a třetí pozici. Podle údajů na tomto profilu bylo takto osloveno více než 50 tisíc adresátů,“ sdělila agentura. 

Potíž je však v tom, že Ortel zdaleka nebyl jediným interpretem, u kterého k podobnému jednání došlo. Budou se hlasy skutečně přepočítávat, nebo se Kabáti zbavili ocenění jednou provždy? 

Fotogalerie

Komentáře