České dráhy válí: Vypravily neexistující vlak!

  •   12:59
  • diskuse

Tomáš Poláček zažil s Českými Drahami něco neuvěřitelného. | foto: archiv

Novinář Tomáš Poláček zažil během své cesty do USA naprosto neuvěřitelnou záležitost. Letěl totiž z Berlína, kam se měl dostat vlakem z nádraží Holešovice. Za tím účelem si zakoupil také jízdenku pro sebe i svého malého syna, který se výletu také účastnil. Mělo to ovšem háček – vlak, kterým měli jet, ve skutečnosti vůbec neexistuje!

Tomáš Poláček i se svým malým synem Bartem cestoval do New Yorku. Již na samém začátku se jim však výlet zkomplikoval. Koupili si totiž jízdenku na vlak, který ve skutečnosti neexistuje!„Vzali jsme si taxi na nádraží Holešovice, byli jsme tu o půl páté. V ruce jsem měl koupenou jízdenku do Berlína, odkud nám to letí do NYC, a za kterou jsem zaplatil 1715 korun plus 268 korun za místenky,“ uvedl Poláček na Facebooku.

Na nádražní tabuli však nebyla uvedena informace o tom, kdy přesně vlak odjíždí a odkud. Pán na přepážce pak jen potvrdil obavy jako z hororu: Žádný takový vlak z Holešovic rozhodně nepojede, poněvadž neexistuje! „Mám pocit, že se zbláznil, protože mi právě přichází esemeska od Českých drah, že vlak jede a na čas, totéž mi ukazuje i aktuální jízdní řád,“ komentuje Poláček situaci.

Na zakoupené jízdence na první pohled nebylo nic divného.

Na zakoupené jízdence na první pohled nebylo nic divného.

O chvíli později, poté co zaměstnanec ČD učiní pár telefonátů, přichází jasný verdikt. Do systému se omylem dostal vlak, který vůbec neexistuje. Poté, co se Poláčkovi dostalo strohé omluvy, musel počkat na pozdější spoj, kterým se na letiště měl dostat na poslední chvíli. Naštěstí odbavení i se synem stihli, i tak prý ale podle svých slov Tomáš Poláček zvažuje, zda poprvé v životě podat stížnost a požadovat odškodnění.

Fotogalerie

Komentáře