Zloděj zbaběle útočil na starší ženy, poslední loupež mu už nevyšla

(ilustrační snímek) | foto: 

Policisté i strážníci se zapojili do vyřešení loupeží 31letého muže z Olomoucka. Obvinili ho ze čtyř loupeží, jejichž obětí se staly ženy ve věku od 55 do 74 let. Nebál se použít ani násilí.

První poškozenou se stala na Nových sadech 71letá paní. „Tu shodil na zem a násilím se jí pokusil vytrhnout nákupní tašku. Byl však vyrušen a utekl. O tři dny na Nových sadech vytrhl násilím 74leté paní tašku. Dále pak na tramvajové zastávce na Nové ulici okradl 68letou paní. Odcizil jí kabelku, kterou měla položenou vedle sebe,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Další oznámení o loupežném přepadení policisté dostali z podchodu v Olomouci, opět na Nové ulici. „Za použití násilí se zloděj zmocnil kabelky 55leté ženy, která tudy procházela. Právě poslední loupež se stala osudnou. Viník byl totiž ještě téhož dne zadržen strážníky v okamžiku, kdy vycházel z místa bydliště. Ke všemu se doznal. Jedná se o osobu, která nebyla trestána. Škoda, kterou způsobil, je odhadována na předběžně 17 000 korun,“ doplnila mluvčí.

Komentáře