Zloděj si kořist z fary schoval ve křoví, vyčenichala ho policejní fena

Psovod se služební fenou Schegy. | foto: Policie ČR

Zloděje, který kradl okapy na faře ve Františkových Lázních, vypátrala policejní fena. Nejdříve vyčenichala lup, který si ukryl v křoví, pak zavedla policisty i k autobusové zastávce, kde se zloděj schovával.

Farář zavolal na tísňovou linku 158, že na pozemku slyšel zvuky a nejspíš se tam někdo pohybuje. Na místo okamžitě vyrazili policisté z obvodního oddělení Františkovy Lázně a také policejní psovod se služební fenou Schegy.

„Po příjezdu na místo a po zjištění prvotních informací psovod se služebním psem propátrávali místo činu a jeho okolí. Služební fena Schegy po zachycení pachové stopy pokračovala několik desítek metrů do nedalekého parku, kde ve křoví našla ukrytý odcizený konstrukční materiál,“ informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. 

Zloděj si do křoví schoval okapy a další materiál, který měla fara připravený k výměně.

Schegy ale neskončila a pokračovala ve sledování pachové stopy. Policisty dovedla k několik set metrů vzdálené autobusové zastávce, kde označila muže ukrývajícího se za křovím.

„Po několika minutách se sedmadvacetiletý muž k odcizení konstrukčního materiálu přiznal. Následně byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k provedení dalších úkonů,“ řekl Kopřiva.

Zloději nyní za krádež a porušování domovní svobody hrozí až dva roky za mřížemi.

Komentáře