jít naiDNES.cz

Žhář a recidivista zapálil na chodbě kočárek, nájemník skočil z okna

(ilustrační snímek) | foto: Hasiči

Ostravští kriminalisté obvinili šestašedesátiletého muže z Ostravy, protože v Ostravě-Vítkovicích zapálil na chodbě domu nepoužívaný kočárek a odešel. „Požár se rozšířil a dým ohrozil zdraví nájemníků domu. Jeden z nich vyskočil z okna bytu v prvním patře a způsobil si zranění,“ popsal případ ostravský policejní mluvčí Richard Palát.

Dalších nejméně deset lidí museli policisté a hasiči evakuovat. „U některých bylo nutné lékařské ošetření či hospitalizace. Majitelům domu muž způsobil škodu za nejméně 300 000 korun, další škoda byla způsobena nájemníkům na vybavení bytů,“ doplnil mluvčí.

Policisté si rychle vytipovali podezřelého, který se podobného žhářství už dříve dopustil. „Tohoto muže policisté také viděli, jak na místě požáru sleduje práci záchranářů. Po zadržení muž kriminalistům nejprve svou vinu na ohni popíral, pak se přiznal a nyní částečně svého činu lituje. Policejní komisařka podala podnět na uvalení vazby, čemuž soud vyhověl. Dvacetkrát soudně trestanému recidivistovi hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ řekl Palát.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:46 22. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře