jít naiDNES.cz

Strážníci v Ostravě se zabývali záškoláctvím a útěkem z domova

(ilustrační snímek) | foto: Tilen Vajt

Hned několik případů, kde hráli hlavní roli nezletilí, zaměstnalo ostravské strážníky. Desetiletá dívka místo do své školy přišla do jiné za svou sestřenicí, dvanáctiletý hoch chtěl zase vlakem utéct od rodičů.

Hlídka městské policie řešila kuriózní případ ve škole v Ostravě-Mariánských Horách. „Na místní základní školu přišla dívka, která tam nechodí. Desetiletá školačka přišla za svou sestřenicí, avšak sama je žákyní ZŠ ve Slezské Ostravě. Jelikož se jednalo o dobu, kdy probíhalo školní vyučování, byla celá událost oznámena orgánu sociálně právní ochrany dětí k dalšímu projednání,“ uvedl mluvčí strážníků Michael Beneš.

Na hlídku strážníků se obrátil zaměstnanec bezpečnostní agentury jednoho z ostravských vlakových nádraží. „Ten ve večerních hodinách objevil chlapce, který si koupil jízdenku na východ Slovenska. Jelikož nebyl v doprovodu žádné osoby, zdálo se mu to podezřelé, proto kontaktoval městskou policii,“ popsal mluvčí.

Hlídka zjistila, že teprve dvanáctiletý chlapec chtěl utéct z domova. „Strážníkům se podařilo telefonicky kontaktovat chlapcovu matku, která se na nádraží dostavila pod vlivem alkoholu a hlídce nadýchala přes dvě promile. Na místo byla přivolána sociální pracovnice a také policie. Celá událost byla oznámena sociálněprávní ochraně dětí k dalšímu projednání,“ uzavřel Beneš.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:43 19. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  3
 • Cože
  3
 • Trapas
  3
 • Haha
  2
 • Sladký
  2
 • Tvl
  2
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře