Policistům ujížděl i dvoustovkou, jeho spolujezdkyni zabavili psaníčko

(ilustrační snímek) | foto: Policie

Alfa Romeo, které podle policejní databáze nemá platnou technickou kontrolu, zaregistrovala hlídka v Olomouci. Když jej chtěla zastavit, řidič zrychlil a začal ujíždět. Rychlou jízdu však nezvládl a auto převrátil.

Řidič policistům ujížděl směrem k ulici Tomkova, kolem Hejčínské stezky, kde pokračoval ke Klášternímu Hradisku. „Po celou dobu nerespektoval dopravní značení a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní. Muž s několika zákazy řízení ujížděl policistům rychlostí až 200 km/hodinu a s autem se nakonec převrátil na železniční trati,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

V ulici Jablonského mu jiné policejní auto zablokovalo cestu. „Toto vozidlo se pokusil objet. Řidič však zcela nezastavil a pokusil se o útěk. Za použití donucovacích prostředků ho policisté zpacifikovali. V autě s ním jela spolujezdkyně, která se přesunovala na místo řidiče a již chytala za volant. I ona byla za použití donucovacích prostředků zadržena,“ popsala mluvčí.

Čtyřiatřicetiletý muž ujížděl proto, že má zákaz řízení. „Má od října letošního roku na dobu 24 měsíců Okresním soudem v Olomouci vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Provedli u něj orientační test na omamné a psychotropní látky, který vykázal přítomnost amfetaminu nebo metamfetaminu a orientační dechovou zkoušku, která byla negativní,“ uvedla mluvčí.

„U jeho 27leté spolujezdkyně nalezli policisté psaníčko s bílou krystalickou látkou a naplněnou injekční stříkačku. Obojí bylo zajištěno,“ řekla Urbánková.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 19. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Trapas
  10
 • Haha
  9
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře