jít naiDNES.cz

Opilý řidič chtěl zaparkovat v křižovatce. Navíc má zákaz řízení

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Českobudějovické strážníky zaujal podivný manévr řidiče na sídlišti Šumava. Když ho zastavili, zjistili, že je opilý. Navíc usedl za volant i přes uložený zákaz řízení motorových vozidel.

Uplynulou sobotu ve dvě hodiny ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Šumava. V ulici Emy Destinové strážníci spatřili osobní vůz, jehož řidič se snažil zaparkovat přímo v křižovatce.

Manévr se mu zjevně nedařil a neustále najížděl na chodník. Když spatřil služební vozidlo městské policie, raději se rozhodl zaparkovat jinde.

„Jakmile se však rozjel do ulice J. Opletala, strážníci ho zastavili. Podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, se vzápětí potvrdilo. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol ukázala výsledek 0,80 a 0,75 promile,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková.

Dvaačtyřicetiletý řidič přiznal, že před jízdou vypil několik sklenic vína. Údajně však měl v úmyslu jen přeparkovat vozidlo. Proto si také sebou nevzal ani doklady potřebné k řízení vozidla.

Jak strážníci vzápětí zjistili, žádné ani nevlastnil. Řidič bez rozpaků usedl za volant, i když mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel. Strážníci mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Muže z Českých Budějovic nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu mu navíc hrozí pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:10 12. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  8
 • Super
  7
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  5
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Středa 20. listopadu 2019, svátek má Nikola
EXPRES

jít naiDNES.cz