Kalná a rozvodněná řeka plavce strhla, jeho kamarád to málem nepřežil

20. července 2018
Hasiči, policisté i zdravotní záchranáři pomáhali mužům, kteří bojovali s vírem i proudem rozvodněné řeky. Jednoho unesl proud a policista ho vytáhl po asi patnácti minutách o kilometr a půl dál.

Rozvodněná a kalná Ostravice v parném dni zlákala k osvěžení 31letého muže. „Bojoval o život u splavu v Ostravě-Hrabůvce. Na pomoc se mu vydal 45letý známý. Mladší se mezitím zachytil plovoucího dřeva. Proud vody však strhl staršího z mužů. Policisté vytáhli na břeh prvního z mužů, který se držel plovoucího  dřeva,“ popsala policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Ve vzdálenosti zhruba 1700 metrů od splavu tonoucího zachránil další policista. „Vběhl do řeky a tělo zachytil a snažil se je dostat na  břeh. Tonoucího si převzali hasiči a záchranáři,“ uvedla Pokorná.

„Pětačtyřicetiletý muž nejevil známky života. Poskytování první pomoci zahájili hasiči, když přijeli zdravotní záchranáři, trvalo selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři pokračovali v oživování dalších třicet minut. Po přenesení do sanitky došlo k opětovnému selhání srdce. Pacienta v kritickém stavu transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ řekl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

„První z dvojice mužů (31 let) zřejmě skočil v parném počasí do rozvodněné řeky pod jezem mezi Hrabovou a Vratimovem, která byla plná kusů dřeva a naplavenin, aby se osvěžil, druhý (45 let) za ním skočil, aby mu pomohl,“ uvedl Petr Kůdela, mluvčí hasičů.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:09 17. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 3
  • 3
Komentáře