Hasiči vytáhli auto, které spadlo z mostu do vodní nádrže

Kvůli autu, které spadlo z mostu do vodního přivaděče nádrže Žermanice, musel technik Povodí Odry snížit hladinu vody. | foto:  Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

Vyprošťování auta z vodního přivaděče do přehrady Žermanice byl úkol, který čekal na hasiče na Frýdecko-Místecku. Jeho řidička se zranila, ale dokázala z auta ještě sama vylézt ven.

Tři jednotky hasičů a hydraulická ruka vyprošťovacího speciálu z Frýdku-Místku se zapojily do úspěšného vylovení automobilu Renault Megane, který skončil ve Vyšních Lhotách pod mostem u vodní nádrže Žermanice.

„Řidička středního věku se zranila, ale dokázala z auta vylézt ještě před příjezdem hasičů. Hasiči počkali, až technik Povodí Odry sníží průtok v přivaděči, a opatrně zvedli havarované auto na silnici pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího vozidla,“ popsal zásah mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

„Položili pak auto na kola a odtlačili na odstavnou plochu. Z renaultu neunikly do vody ani na silnici žádné provozní kapaliny,“ doplnil mluvčí.

Komentáře