jít naiDNES.cz

Opilý cizinec usnul v trolejbusu, probudili ho až strážníci

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Opilý muž usnul v trolejbusu a jezdil v něm po Českých Budějovicích. Probudit ho museli až strážníci. Po předvedení na cizineckou policii se ukázalo, že se jedná 36letého občana Bulharska.

Ve čtvrtek v půl dvanácté večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži, který usnul v trolejbusu městské hromadné dopravy s tím, že po Českých Budějovicích cestuje již delší dobu.

Po dohodě s dispečinkem strážníci vyčkali na příjezd trolejbusu na Mariánském náměstí. Hlídce se posléze podařilo podnapilého muže probudit. Ten se strážníky dobrovolně vystoupil, aby trolejbus mohl pokračovat v jízdě.

„Muž se strážníky spolupracoval, ale neměl u sebe žádné doklady a svou totožnost nemohl věrohodně prokázat,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o občana cizí státní příslušnosti, byl hlídkou předveden na oddělení cizinecké policie, kde byl ustanoven jako šestatřicetiletý občan z Bulharské republiky.

Po ověření, zda nebylo po muži vyhlášeno v schengenském prostoru pátrání, byl ze služebny propuštěn.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 19. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  5
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Haha
  4
 • Tvl
  4
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře