Vandalové poničili stojan na kola přímo před českobudějovickou radnicí

Dva muži poničili kolostav před budějovickou radnicí. | foto: MP České Budějovice

Dva mladí muži se rozhodli poničit stojan na kola v podloubí českobudějovické radnice. Jejich počínání zachytila kamera a strážníci se brzy chytili. Hrozí jim pokuta až 50 tisíc korun.

Uplynulou neděli v půl šesté ráno spatřil operátor městského kamerového systému skupinu procházející kolem budovy městské radnice na náměstí Přemysla Otakara II.

„Kamera vzápětí zachytila počínání dvojice mužů, kterou zjevně zaujal stojan na jízdní kola. Netrvalo dlouho a vandalové začali na kovové konstrukci stojanu měřit své síly,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Kolostav nápor nevydržel a muži ho vytrhli i s částí kamenné dlažby, ve které byl pevně ukotven. Na místo již v té době mířila hlídka městské policie.

Strážníci oba výtečníky ve společnosti jejich přátel zastihli v Krajinské ulici. Oba muži sice zapírali, záznam z městské kamery byl však dostatečným důkazem k prokázání jejich viny.

Třiadvacetiletý muž z Písecka a jeho pětadvacetiletý komplic se budou nyní zpovídat z přestupku proti majetku. Za ten jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Fotogalerie

Komentáře