Opilý muž odmítl opustit azylový dům. Strážníci ho odvezli na záchytku

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Na opilého klienta azylového domu v Českých Budějovicích musela zaměstnankyně zavolat strážníky. Muži oznámila, že alkohol je pro pobyt překážkou, ale on odmítl odejít. Městští policisté ho v poutech odvezli na záchytku.

Na oznámení o potížích s 35letým podnapilým klientem v azylovém domě v Riegrově ulici vyjížděla hlídka městské policie uplynulý pátek v půl druhé odpoledne.

Zaměstnankyně ubytovacího zařízení strážníkům vysvětlila, že muž se přišel ubytovat zjevně podnapilý. Když ho proto požádala o provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, razantně odmítl. Taktéž odmítl na výzvu ženy odejít.

„Ve chvíli, kdy si pokyn k opuštění azylového domu vyslechl i od strážníků, se situace přiostřila. Muž nešetřil nadávkami na adresu přítomných a vzduchem začaly létat i kusy nábytku, které mu přišly pod ruku,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Strážníci proti agresivnímu muži museli použít donucovací prostředky. V poutech ho pak převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Komentáře