Opilec spadl do betléma a nechtěl ven, strážníci ho odvedli v poutech

29. listopadu 2018

Betlém na náměstí Přemysla Otakara II., kam v noci spadl opilec. | foto: iDNES.cz

Betlém na hlavním budějovickém náměstí se neplánovaně rozrostl o jednu postavu. Mezi dřevěné figury spadl opilec a odmítl jesličky opustit. Strážníci ho museli vyvést v poutech.

Minulý pátek krátce před půlnocí spatřil operátor městského kamerového systému muže, který procházel kolem betléma na náměstí Přemysla Otakara II., který je součástí adventního tržiště.

Muž se sotva držel na nohou a nakonec spadl mezi dřevěné figury. Zůstal ležet v ohradě, tak na místo vyrazila hlídka městské policie. Muž je počastoval peprnými nadávkami a odmítl odejít.

„Strážníkům přispěchal na pomoc zaměstnanec bezpečnostní služby hlídající trh, který dočasně odstranil ohrazení betléma,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková.

Městští policisté poté spoutaného muže odvedli do služebního vozidla a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici. Betlém naštěstí nevítaným zásahem podnapilého návštěvníka neutrpěl.

Devětatřicetiletý muž z Českobudějovicka se nyní bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí a znevážení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta do 15 tisíc korun.

Ohodnoťte článek

Komentáře