jít naiDNES.cz

Opilý řidič vystoupil z vozu a strážníkům tvrdil, že auto neřídil

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Podivné manévry řidiče v centru Budějovic zaujaly operátora městského kamerového systému. Když ho zastavili strážníci, vystoupil z vozu a chtěl odejít. Hlídce se pak snažil namluvit, že auto neřídil.

Incident se stal v sobotu 1. prosince krátce po půl jedné ráno. V Krajinské ulici v centru Českých Budějovic nasedl do vozu značky Mercedes mladý muž a chtěl odjet.

„Trvalo mu to několik minut a svých chováním zaujal operátora městského kamerového systému, který na místo vyslal hlídku strážníků,“ uvedla mluvčí městské policie Věra Školková.

Řidič se mezitím rozjel do Hroznové ulice, kde ho hlídka zastavila. Muž sedící za volantem se však zřejmě nehodlal se strážníky setkat. Rychle vystoupil a odcházel pryč.

Když strážníci muže na útěku zastavili, ukázal se důvod jeho podivného chování. Z jeho dechu byl totiž silně cítit alkohol.

„Osmadvacetiletý muž z Benešovska na dotaz strážníků sice přiznal, že pil alkohol, ale vozidlo údajně neřídil. Jeho tvrzení však vyvrátili hned dva svědci. Jedním z nich byla městská kamera, druhým pak samotný spolujezdec dotyčného řidiče,“ doplnila Školková.

Provedení dechové zkoušky na alkohol řidič opakovaně odmítl. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala.

Za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích hrozí muži pokuta od 25 do 50 tisíc korun. Zákaz řízení motorových vozidel ho pak čeká v délce trvání jednoho roku až dvou let.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:09 26. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  11
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Super
  7
 • Sladký
  7
 • Trapas
  5
Komentáře