Agresivní muž přepadl muže na ulici a pak zbil svoji přítelkyni

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Obvinění hned z několika trestných činů si vysloužil muž z Karlovarska, který přepadl muže na ulici a navíc ještě zbil svoji přítelkyni. Skončil za to ve vazbě a hrozí mu vysoký trest.

Dvaačtyřicetiletý muž toho má na svědomí opravdu hodně. Nejprve loni v listopadu jezdil autem po Karlových Varech i přesto, že má až do roku 2020 zákaz řízení.

Na začátku ledna pak poblíž karlovarského centra oslovil na ulici muže a chtěl po něm peníze. 

„Po krátké debatě ho začal fyzicky napadat a snažil se ho odtáhnout na nedaleké parkoviště. Následně mu začal vyhrožovat fyzickou likvidací v případě, že mu peníze nedá. Na to napadený zareagoval tak, že mu vydal několik set korun, které měl u sebe. Po dalším fyzickém napadání mu muž ze strachu vydal ještě mobilní telefon, který po něm agresor také požadoval. Poté dvaačtyřicetiletý muž přestal být agresivní a z místa odešel,“ popsal událost krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Tím ale jeho řádění neskončilo. Na konci ledna napadl po předchozím sporu svou dvaačtyřicetiletou přítelkyni. Tu v lese poblíž Karlových Varů několikrát udeřil pěstí do obličeje a poté ji odvezl do jejich bydliště.

„Tam si muž vzal svoje věci a při odchodu z bytu poničil mobilní telefon, kterým chtěla dcera napadené ženy přivolat policii. Poté ještě poškodil telefon napadené ženě, které navíc při svém řádění poškodil také notebook. Po několika minutách vyhledala napadená žena lékařské ošetření v nemocnici,“ uvedl Kopřiva.

O několik dní později muž svou přítelkyni několikrát telefonicky kontaktoval s tím, že pokud bude i nadále řešit jejich předchozí spor s policií, tak ji zlikviduje.

Policisté dvaačtyřicetiletého muže obvinili z vydírání, loupeže, ublížení na zdraví, poškození cizí věci, nebezpečného vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za mřížemi může skončit až na deset let.

Komentáře