Opilec ukradl dvě basy piva a nákupní vozík. Pak vyrazil do ulic

Opilého muže vezoucího ulicemi Jindřichova Hradce nákupní vozík a v něm dvě basy piva zastavili minulý týden policisté. Při vyšetřování zjistili, že ukradl pivo i „dopravní prostředek“.

Hlídka jindřichohradeckých policistů spatřila 4. října kolem 22. hodiny muže, jak s nákupním vozíkem „šněruje“ Jáchymovou ulicí. Vezl si dvě basy piva.„Zastavili ho u nemocnice. Byl zjevně posilněný alkoholem, jeho chůze byla vrtkavá a komunikace s ním nesnadná. Do svého vystřízlivění a podání vysvětlení skončil v policejní cele. Předtím ještě nadýchal téměř dvě promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

A jak k basám piva přišel? Osmadvacetiletý muž přelezl kolem půl osmé večer plot v zadní části jednoho z obchodních domů v ulici Jáchymova. Vnikl na nákladovou rampu, kde otevřel dveře od skladu, odkud odcizil dvě přepravky s pivem.

„Poté z místa odešel k druhému z obchodních domů v téže ulici, kde odcizil neuzamčený nákupní košík, do kterého přepravky s pivem uložil a s lupem odjel ulicí Jáchymova k nemocnici, kde ho zastavila hlídka,“ uvedla Millerová a dodala, že způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 3 800 korun.

Jindřichohradečtí policisté zjistili, že se podezřelý krádeže nedopustil poprvé, protože byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán okresním soudem.

Druhý den po vystřízlivění se muž policistům ke svému činu doznal a převzal si sdělení podezření pro přečin krádeže. Pak byl propuštěn. Do dvou týdnů stane opět před soudem.

Komentáře