Rakušan prchl tamním policistům do Česka. Hlídce z Lipna už neujel

ilustrační snímek | foto: Týdeník Policie

Jihočeští policisté honili u Lipna rakouského řidiče, který prchl za hranice, protože ho pronásledovala tamní policie. Rychlá jízda skončila poblíž Černé v Pošumaví, kde cizinec havaroval.

Lipenští policisté prožili honičku jako z akčního filmu. Ve středu před 21. hodinou se dozvěděli, že rakouské policejní hlídky pronásledovaly osobní auto Audi A6, které přes bývalý hraniční přechod Studánky přejelo do České republiky.„Řidič ujížděl směrem na Vyšší Brod, kde s ním rakouští policisté ztratili kontakt. Proto cestou společného centra Mikulov požádali o pomoc formou přeshraničního pronásledování. Lipenští policisté využili znalosti místních komunikací a během pár minut spatřili rychle jedoucí hledané vozidlo kolem hráze Lipenské přehrady,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Začala honička, při níž řidič svou jízdou ohrožoval sám sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Skončila po více než 20 kilometrech u Černé v Pošumaví.

Rakušan nezvládl u odbočky na obec Plánička ostrou zatáčku a skončil na louce. Zde ho policisté zadrželi a přivolali zdravotnickou pomoc, neboť se řidič zranil.

„Vozidlo bylo zajištěno a převezeno do areálu Územního odboru Český Krumlov, kde si ho posléze převzali rakouští policisté k dalšímu opatření. Muž byl po prvotním výslechu propuštěn a předán kolegům na rakouské straně k účelům jejich vyšetřování,“ doplnil Bajcura, který nesdělil, proč vlastně rakouští policisté řidiče Audi A6 pronásledovali.Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 14. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4


Komentáře