Opilý bezdomovec rušil svatbu a blokoval provoz, nadýchal 3,17 promile

  •   16:52
  • diskuse

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. | foto: iDNES.cz

Kvůli opilému bezdomovci vyjížděli minulý pátek budějovičtí strážníci na hlavní náměstí. Dopoledne tam obtěžoval svatebčany a odpoledne bránil autu, aby mohlo odjet od radnice.

Sedmačtyřicetiletého bezdomovce si na náměstí Přemysla Otakara všimla obsluha kamerového systému. Popíjel tam pivo, což je v rozporu s městskou vyhláškou.„Muž následně zaregistroval, že se před budovou radnice scházejí svatebčané a vydal se k nim. Pivem z lahve dokonce polil jedno z jejich vozidel. V tu chvíli již zasáhli strážníci,“ popsala mluvčí budějovické městské policie Věra Školková.

Bezdomovec odmítal předložit své osobní doklady a dál chtěl zůstat na náměstí s lahví piva v ruce. Zapůsobila na něj až výstraha předvedení na policejní oddělení. Nakonec náměstí opustil.

Za tři hodiny byl zpět. Jako svou oběť si tentokrát vybral auto, kterému bránil odjet od radnice. Svých pokusů nechal, jakmile si všiml přicházejících strážníků. Chtěl z místa nenápadně odejít, což mu ale nedovolili.

„Strážníci ho důrazně vyzvali, aby je následoval ke služebnímu vozidlu a podrobil se orientační dechové zkoušce na alkohol. Muž byl zjevně opilý, ale dýchnout odmítl. Proto se rozhodli jej převést na protialkoholní záchytnou stanici. To však také odmítl, stejně jako nastoupení do služebního vozidla,“ popisovala Školková.

Do auta mu strážníci nakonec pomohli s použitím donucovacích prostředků. Na záchytce muž pro změnu nechtěl z auta vystoupit. Z vozidla ho museli prakticky vynést. Do postele pod dohledem strážníků a zdravotnického personálu uléhal s 3,17 promile v dechu.

Komentáře