Horáček zatloukl další hřebík do rakve svého prezidentství? Podpořil totiž „ministerstvo pravdy“

Mnoho lidí pobouřil vznik Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, posměšně nazývaného ministerstvo pravdy. Prezidentský kandidát a miliardář Michal Horáček z něj ale má upřímnou radost. | foto: iDNES.cz

Nově vzniklé Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám se mnoha lidem stalo trnem v oku. Útvaru ministerstva vnitra se kvůli jeho zaměření na boj s dezinformacemi a propagandou začalo přezdívat ministerstvo pravdy. Kromě odpůrců má protipropagandistické centrum i své velké zastánce. Jedním z nich je i prezidentský kandidát Michal Horáček.

Málokterý ministerský odbor vyvolává takovou vlnu kontroverzí jako od nového roku nově fungující Centrum proti terorismu a a hybridním hrozbám působící na ministerstvu vnitra. Mezi lidmi si Centrum již vytvořilo posměšnou přezdívku ministerstvo pravdy podle románu 1984 George Orwella.Asi největší emoce vzbudil mezi náplní práce Centra proti terorismu a hybridním hrozbám záměr bojovat proti dezinformačním webům, falešnému zpravodajství a propagandě. Podle četných kritiků se jedná o cenzuru a vnucování jediného správného názoru státem. Kvůli tomu vznik Centra kritizoval i prezident Miloš Zeman ve svém vánočním projevu.

Kdo je naopak velkým zastáncem ministerského útvaru pro boj s propagandou je muž, který se chce Zemanovi za rok postavit v prezidentské volbě. Textař a producent Michal Horáček v rozhovoru pro magazín Dotyk prohlásil, že vznik Centra vítá, mimo jiné i proto, že sám se považuje za jednu z obětí dezinformačních útočných kampaní.

„Takové centrum musí vzniknout v každé zemi Severoatlantické aliance a Evropské unie,“ hájí nový útvar nadšeně Horáček. Podobné centrum by pak podle Horáčka v Česku mělo působit na více ministerstvech. Miliardář ucházející se o prezidentské křeslo by dokonce uvažoval o zřízení zcela specializovaného Centra pro boj s terorismem, kam by patřila i dezinformační agenda.

Horáček dále řekl, že Česko zažívá hybridní válku, která je vedena ne tanky, ale právě dezinformacemi, šířením propagandy a hackerskými útoky. Odmítl tedy, že boj proti těmto praktikám by byl ohrožením demokracie. „Strašení cenzurou je naprosto mimo realitu. Nikdo nechce vypínat internet, začerňovat články v novinách nebo něco podobného,“ zastal se Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Horáček.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:28 4. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  35
 • Haha
  19
 • Super
  14
 • Tvl
  13
 • Cože
  11
 • Sladký
  10


Komentáře