jít naiDNES.cz

Záhadné úmrtí dabérky, která namlouvala Mufa: Ležela tři dny mrtvá v bytě

Dabérka Zuzana Skalníková, která promlouvala hlasem Mufa, ležela doma tři dny mrtvá. Příčina smrti zatím není známa. | foto: csfd

Tak dlouho nikomu nebrala telefon, až se za ní vypravili do jejího bytu v pražských Strašnicích. To už ale bylo pozdě. Dabérka Zuzana Skalníková (†69), která k nám promlouvala hlasem Mufa od Jůheláků ze Studia Kamarád, byla mrtvá. Příčinu záhadného úmrtí by měla ukázat pitva.

Smrt dabérky a herečky Zuzany Skalníkové se v mnohém podobá nedávnému úmrtí Daniela Nekonečného (†52). Její blízcí neměli tři dny ponětí o tom, že Skalníková už není mezi živými, a všichni si kladou otázku, co ji stálo život. Koroner však na místě vyloučil cizí zavinění.

Dabérka Zuzana Skalníková namluvila Mufa.

Dabérka Zuzana Skalníková namluvila Mufa.

„Dozvěděl jsem se to od paní produkční hned ten den, kdy ji našli. Je to smutné. Velmi mě to překvapilo, vůbec jsem s tím nepočítal. Neumím si vysvětlit, co se stalo. Prý se to dozvíme za tři týdny,“ řekl pro Blesk.cz dlouholetý kolega a kamarád Skalníkové Ota Jirák (70).

„Znal jsem ji velmi dlouho, už od školy. Chodili jsme tam spolu do loutkárny. Pracovali jsme spolu v divadle a dlouhé roky dělali Jůheláky. Tak to víte, no...,“ dodal Jirák, jehož hlasem mluvil Jůhelák Hele.

Podle všeho Zuzana Skalníková ležela tři dny mrtvá v bytě. Příčinu úmrtí ale určí až pitva.

Herečka byla už několik let v důchodu a jen občas se vracela na divadelní prkna. Rozhodně ale nežila pasivním způsobem života. Ráda bylinkařila, houbařila a cestovala. Jejím velkým snem bylo procestovat co největší kus světa, což už se jí bohužel nevyplní.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:11 15. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  16
 • Cože
  15
 • Sladký
  13
 • Haha
  12
 • Trapas
  11
 • Super
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat