Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Co Plačková přiznala soudci: V mládí extázi, obviněného poznala v Turecku, Slováci jsou pijavice

  Influencerka Zuzana Strausz Plačková (30) na sociální síti poděkovala fanouškům za podporu. Zároveň se pustila do lidí, kteří měli radost z toho, že skončila v rukou zákona. „Pijavice! To je typické Slovensko,“ nechala se slyšet instagramová hvězda, která má na krku obvinění z drogové trestné činnosti. Po sociálních sítích mezitím koluje výpověď Zuzany Plačkové před soudcem. Jak se královna slovenského Instagramu hájila?

  „Všem, kteří nám věříte a podporujete nás, chci poděkovat. Postupně se budu vyjadřovat, ale pochopte nás, že potřebujeme trochu oddychu,“ nechala se slyšet Zuzana Plačková na Instagramu, kam přidala sérii krátkých videí. 

  Influencerka se věnovala také těm, kteří měli radost z toho, že se s manželem Reném Strauszem dostali do problémů.

  „Samozřejmě. Pijavice! To tu vždycky bylo, je a bude. Jaká je největší lidská radost? Když se někomu stane něco zlého. To je typické Slovensko,“ ulevila si Zuzana, která ve vazební cele strávila čtyři dny.

  Spolu s manželem Plačková čelí obvinění z trestných činů založení a podporování zločinecké skupiny a také nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů nebo prekurzorů, jejich držení a obchodování s nimi, za což jim hrozí až dvacet let vězení.

  Hvězda slovenského Instagramu si stojí za tím, že je nevinná.

  „Cítíme se nevinní, toto všechno je jen jeden velký omyl. My nejsme odkázáni na to, abychom prodávali drogy. Vyjádřím se na Instagramu. Můj právník bude vydávat prohlášení, já mám zakázáno se vyjadřovat,“ uvedla před pár dny Plačková.

  Usměvavá Zuzana v čele, zhroucený René v pozadí. Tak vypadal jejich odchod na svobodu.

  Slibované obsáhlé vyjádření pro své fanoušky zatím Plačková neposkytla. Po sociálních sítích mezitím koluje výpověď slovenské sexbomby před soudem. Plačková se hájila mimo jiné tím, že vydělává velké peníze a nemá tedy potřebu prodávat drogy.

  „Její měsíční příjem je 100–200 tisíc eur. Pochází zejména z prodeje kosmetiky, kromě toho pro firmy poskytuje spolupráci ve formě soutěží a placených reklam na jejich produkty,“ píše se v usnesení.

  Někdo mě chce zničit!

  Na otázky prokurátora měla Plačková uvést, že nemůže vyloučit, že ji někdo chce účelově zničit. Influencerka se označila za poctivého člověka, který motivuje lidi k čestnosti.

  Žena, kterou na Instagramu sleduje přes 815 tisíc lidí, dále také uvedla, že z patnácti obviněných v drogové kauze zná jen svého muže a jednu další osobu. Jedná se o člověka, jehož prý náhodně poznala během dovolené v Turecku.

  „Po dovolené ji s manželem pozval na ples v Hlohovci. Potom se setkávali většinou na různých oslavách i na dovolené. Běžně spolu na kávy nechodili,“ píše se dále ve spisu.

  Plačková také u výslechu sdělila, že je rázným odpůrcem drog. V nedávné minulosti si prý dala jen kousek koláčku s marihuanou během dovolené na Jamajce. V mládí prý občas kouřila trávu a vyzkoušela extázi.

  Plačková o sobě mluví jako o královně.

  Zuzanu Plačkovou zadržela slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) minulé pondělí ráno v jejím domě. Spolu s ní byl zadržen i její manžel René Strausz a dalších třináct lidí v ostatních městech na Slovensku.

  Okamžitě se vyrojily spekulace, že Plačková s manželem jedou v drogovém byznysu, z čehož byli nakonec Zuzana s Reném obviněni.

  „Vyšetřovatel Národní kriminální agentury obvinil patnáct osob z trestných činů založení a podporování zločinecké skupiny a také nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů nebo prekurzorů, jejich držení a obchodování s nimi,“ uvedla NAKA v oficiálním vyjádření.

  Během domovních prohlídek policisté zajistili více než devět kilogramů omamných a psychotropních látek. Konkrétně metamfetaminu mělo být až na devadesát tisíc dávek. Policisté zajistili také zbraně, střelivo, cigarety a více než sedmdesát tisíc eur v hotovosti.

  Plačková byla do svého zatčení ambasadorkou Miss Universe a spolupracovala i s TV Markíza, pro niž propagovala sérii Love Island na Voyo. Spolupracovala také s různými společnostmi, jejichž prostřednictvím prodávala své vlastní oblečení či kolagenové krémy.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

  Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

  Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

  Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

  Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

  Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz