Debakl na Glóbech: Film o Mercurym Bohemian Rhapsody to nandal snímku Lady Gaga

Takový duel Hollywood dlouho nezažil. Na letošním udílení Zlatých glóbů bylo dlouho dopředu jasné, že souboj o titul nejlepšího filmu uplynulého roku svedou hudební trháky Bohemian Rhapsody a Zrodila se hvězda. Jenže zatímco film mapující život rockového zpěváka Freddieho Mercuryho celý večer jasně ovládl, zpěvačce Lady Gaga zůstaly doslova oči pro pláč. Snímek Zrodila se hvězda, v němž ztvárnila hlavní roli, dostal od porotců pořádnou facku!

Zpěvačka Lady Gaga si malovala, že slavnostní udílení Zlatých glóbů opustí s náručí plnou cen. Napovídá tomu třeba fakt, že na červený koberec sebevědomě přišla s jednoznačně nejvýstřednější róbou a od začátku se na sebe snažila strhnout pozornost.

Našlápnuto měla dobře, song Shallow z jejího filmu Zrodila se hvězda jí vysloužil ocenění pro nejlepší originální píseň uplynulého roku. Jenže to bylo všechno. A protože nejde zrovna o cenu vychvalující herecký počin, lze mluvit v podstatě jen o ceně útěchy.

Pak už si žezlo převzal film Bohemian Rhapsody, který vypráví příběh frontmana slavné rockové kapely Queen Freddieho Mercuryho.

Zpěvačka Lady Gaga nejprve ronila slzy štěstí za ocenění pro Nejlepší...

Zpěvačka Lady Gaga nejprve ronila slzy štěstí za ocenění pro nejlepší píseň. Poté, co její film Zrodila se hvězda v dalších kategoriích propadl, už ale působila velmi šokovaně.

Právě ten zjevně Asociaci zahraničních novinářů v Hollywoodu okouzlil ve všech směrech. Vyhrál totiž nejen v kategorii Nejlepší dramatický film, ale zároveň také jeho hlavní hrdina Rami Malek získal sošku pro nejlepšího herce. Také na ni si přitom brousil zuby představitel filmu Zrodila se hvězda Bradley Cooper, který jej zároveň i režíroval.

Herec Rami Malek.

Herec Rami Malek

A pak přišla poslední rána. Lady Gaga totiž nezabodovala ani v kategorii Nejlepší herečka, na niž ji přitom mnozí tipovali jako horkou favoritku. Prvenství jí vyfoukla českým divákům méně známá herečka Glenn Close za film The Wife (Žena).

Populární zpěvačce tak nakonec zbyly pouze oči pro pláč. Zato sympaťák Rami Malek měl úsměvů na rozdávání.

Hvězda filmu Bohemian Rhapsody Rami Malek s Julií Roberts.

Hvězda filmu Bohemian Rhapsody Rami Malek s Julií Roberts

Na předávání Zlatých glóbů přišel v doprovodu své partnerky Lucy Boynton, která s ním tvořila pár i v mimořádně úspěšném filmu Bohemian Rhapsody. Kromě toho si pořídil fotky také se členy kapely Queen Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, jejichž zesnulému kolegovi Mercurymu při svém projevu poděkoval za úspěch.

Rami Malek a někdejší kolegové Freddieho Mercuryho Bryan May (vlevo) a Roger...

Rami Malek a někdejší kolegové Freddieho Mercuryho Brian May (vlevo) a Roger Taylor

„Děkuji Freddiemu Mercurymu za tento životní úspěch. Miluji tě, ty nádherný chlape. Tohle je pro tebe a kvůli tobě, jsi úžasný,“ vzkázal Malek Mercurymu do nebe.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:22 7. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  51
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat