Zlatá mládež vydělává na covidové bezohlednosti: Za fotku z Dubaje až 200 tisíc!

22. ledna 2021
Ačkoliv v Británii padají rekordní čísla v počtu úmrtí na covid-19 a země se ponořila do tvrdého lockdownu, partičce bývalých účastníků kontroverzní reality show a dnes instagramovým hvězdičkám to ani trochu nevadí. Porušují zákaz cestování, létají do Dubaje a obhajují to tím, že jsou influenceři a je to jejich práce. Navíc tak tvrdá práce, že si to podle účastnice show Love Island Laury Anderson nedovedou obyčejní lidé ani představit! Z částky, kterou zlatá mládež inkasuje za jedinou fotku na Instagramu, se vám ale protočí panenky.

Partička silikonových slečen a olejem pomazaných mladíků z Británie je terčem kritiky už několik týdnů. 

Jak Expres nedávno informoval, do boje proti nim vyrazila jejich bývalá parťačka Olivia Attwood, která veřejnost vyzvala, aby je lidé přestali na sociálních sítích sledovat, načež se od nich skutečně začaly odvracet tisíce followerů (psali jsme ZDE).

Kritika zesílila hlavně poté, co si sexbomba Laura Anderson (1,4 milionu sledujících) začala veřejně stěžovat, že je práce influencera mimořádně náročná.

„Viděla jsem někoho u mě v komentářích psát, že jsem na dovolené. Ale když člověk pracuje, není na dovolené! Že jsem někde na sluníčku, to neznamená automaticky dovolenou. Chci, aby to lidé pochopili, pak na mě možná nebudou pořád naštvaní,“ vzkázala Laura.

Laura Anderson v oblíbeném baru britské zlaté mládeže

Z Dubaje přitom v posledních týdnech postovala fotky, jak je na párty či jak slaví narozeniny v limuzíně. O radovánkách na pláži ani nemluvě.

Na popularitě navíc několika instagramovým hvězdičkám nepřidává průzkum digitální marketingové agentury Pilot Fish Media, který zveřejnil server The Sun. Podle něj si totiž každým jedním sponzorovaným příspěvkem mohou vydělat tisíce liber.

Laura si stěžovala, jak je práce influencera těžká. Ale takovou oslavu narozenin si dnes jen tak někdo neudělá.

Agentura spočítala, že třeba taková Chloe Ferry (3,5 milionu sledujících), silikonová hvězda reality show Geordie Shore, si přijde na zhruba 6508 liber pokaždé, když zveřejní sponzorovaný příspěvek. V přepočtu to je více než 190 tisíc korun. 

Chloe Ferry a její stotisícový zadek

A že třeba právě takových fotek z Dubaje stihla jen od začátku ledna nasázet několik.

Její parťačka Sophie Kasaei si zase jednou fotkou vydělává přibližně 130 tisíc korun.

V Dubaji tvrdě pracuje i Sophie Kasaei.

Už zmíněná Laura Anderson, podle níž si obyčejní lidé nedovedou představit, jak je práce influencera náročná, si přijde na zhruba 91 tisíc korun za sponzorovaný příspěvek.

A například hvězda reality show Love Island jménem Anton Danyluk vydělává za příspěvek přibližně 66 tisíc korun.

Další z účastníků Love Islandu Anton Danyluk

Všichni výše zmínění a spousta dalších jejich kamarádů tráví poslední týdny v Dubaji i přes přísný zákaz cestování. Ten platí v Británii nejen mezinárodně, ale dokonce i vnitrostátně, tak moc je situace v zemi vážná. 

Influenceři jsou kritizovaní za bezohlednost a vůbec jim nepřidala již zmíněná kolegyně Olivia. Ta se nechala veřejně slyšet, že práci influencera bez problému zvládá i ze svého domu v Manchesteru, kde každý den prší.

Další dvě instagramové hvězdičky u oblíbeného dubajského baru s vířivkou. Vpravo Georgia Harrison.

Podle serveru The Sun se dokonce na partičku sype řada trestních oznámení a instagramové hvězdy se začínají obávat návratu do Británie. 

Že svou práci nemohou dělat z domova a nutně kvůli ní musí létat do Dubaje, si obhájí jen těžko.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:15 sobota 22. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • 45
  • 42
  • 26
  • 26
  • 21
  • 17
Komentáře