jít naiDNES.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Tomáš Měcháček, Miroslav Hanuš a Dalibor Gondík | foto: www.komediograf.cz

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci o nové hře Luboše Baláka, v níž 28. října, v den 100. výročí republiky, na prknech Divadla v Dlouhé zazáří Dalibor Gondík, Tomáš Měcháček a Miroslav Hanuš. A jak se na saunu sluší, budou nazí. Tedy téměř nazí.

Hubert, Bořek a Vladan chodí pravidelně do sauny. Prohřát se. Vyplavit toxiny a utužit zdraví. A taky si popovídat. Probrat současnou společnost. Politiku. Zdravotnictví. Ekonomiku. Fotbal. Autobazary. Evropskou unii. Raketové motory. Chemické procesy v listech rostlin. Kulturu a vatu. Trochu popřemýšlet o tom, kam se ten svět vlastně sype.

„Se vzrůstající teplotou jejich těl stoupá i jejich nasazení. Angažovanost. Chvílemi se rozpálí do běla. Jak to dneska známe. Máte-li také zájem o lidstvo, tak přijďte, tihle chlapíci vás nakopnou určitě správným směrem,“ láká tvůrce hry Luboš Balák na stránkách divadla Komediograf.

„Je to taková smutnohra ze sauny čili tři chlapi v sauně, co nadávají na svět. Dostaneme od SPD i od havlistů,“ řekl Expresu Měcháček, který už je teď zvědavý, jak hru diváci přijmou. „Premiéru má v Divadle v Dlouhé 28. října, přesně v den oslav 100. výročí republiky, tak uvidíme,“ dodal herec a moderátor.

„Všimli jste si toho, že dnes lidi pořád na všechno nadávají? Místo aby žili?“ dodává ke své nové hře Balák, který věří, že kousek ocení nejen hlavní protagonisté, ale i diváci.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:59 neděle 20. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  40
 • Super
  26
 • Haha
  12
 • Tvl
  11
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat