jít naiDNES.cz

Troška promluvil o smutných svátcích bez maminky: Celé jsem to zaspal!

Režisér Zdeněk Troška (64) uvedl do kin pohádku s názvem Čertoviny, vůbec první film, který nestačila vidět jeho milovaná maminka Růženka. Ta zemřela začátkem října po dlouhodobých zdravotních potížích. Režisér tedy strávil poprvé svátky i Nový rok v osamění.

V říjnu Zdeněk Troška informoval veřejnost o úmrtí milované maminky Růženky, která zemřela po dlouhodobých zdravotních potížích. Dlouho se s jejím odchodem ze světa vyrovnával a nechodil na veřejnost.

Nyní však uvedl do kina další ze svých pohádek s názvem Čertoviny a promluvil o tom, jak se po úmrtí milované osoby cítí. „Beru to tak, že je to prostě život a nedá se s tím nic dělat. I kdybyste měli všechny peníze světa, tak si nekoupíte ani o vteřinu života navíc a nekoupíte si ani zdraví,“ uvedl Troška s tím, že Čertoviny jsou vůbec první film, který maminka neviděla. 

„Určitě by se jí to líbilo, protože milovala pohádky. Už během natáčení navíc viděla nějaké fotky. Natáčel jsem právě kvůli ní blízko Volyně, kde ležela, a hned po natáčení jsem za ní jezdil,“ dodal. 

Kromě toho, že Troškova maminka chyběla na premiéře filmu, poprvé nebyla také u stromečku a oslav nového roku. Troška tedy celé svátky prospal v osamění.

„Nemám rád zimu, nemám rád Vánoce, takže jsem to opravdu přetrpěl. Udělal jsem to ale výborně. Zamkl jsem se, zalezl, vypnul mobil, udělal jsem si hrnec heřmánkového čaje s medem, vzal si knížku a četl jsem si,“ prozradil, jak trávil nejen Vánoce, ale i Silvestra. 

„Lidí mám kolem sebe tisíce, takže jsem si té samoty užil,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:17 4. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Trapas
  3
 • Sladký
  3
 • Haha
  2
 • Cože
  2
 • Tvl
  2
Komentáře