jít naiDNES.cz

Už si neškrtne: Do filmu bych ji teď nechtěl, „popravil“ Morávkovou Troška

Zdeněk Troška sice Danu Morávkovou uznává a má ji rád jako člověka, v jeho filmech už si ale prý neškrtne. | foto: Profimedia.cz

Je to jen pár týdnů, kdy jste v anketě rozhodli, že ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 by měla odejít postava MUDr. Zdeny Suché, kterou hraje, evidentně velmi přesvědčivě, Dana Morávková (48). Ta teď dostala další „ťafku“ od člověka, od kterého by to asi nečekala. Přes palubu ji, alespoň na čas, hodil Zdeněk Troška (66). Podle známého režiséra za to může hlavně zmíněný seriál.

Blýskla se v jeho filmech Andělská tvář, Kameňák, coby potvora Dora byla v pohádce Z pekla štěstí nezapomenutelná. Na angažmá ve filmech Zdeňka Trošky musí Dana Morávková zapomenout. Alespoň na nějaký čas. Jak dlouhý, to režisér bohužel nesdělil.

„Danu mám rád jako člověka a i jako herečku nadevše, do filmu bych ji teď ale nechtěl,“ nechal se slyšet Zdeněk Troška. „Je vynikající herečka. Jenže lidi ji už mají zafixovanou jako doktorku Zdenu Suchou z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě,“ míní.

„Danina role Zdeny Suché je natolik výrazná a ona je v ní tak dobrá, že se s ní diváci ztotožňují. A i kdyby jinou roli sehrála sebelíp, diváci vždycky podvědomě uvidí doktorku Suchou,“ vysvětlil Troška.

Podle něj by musela herečka odejít z Ordinace a po nějakém čase by ji diváci přijali v jiné roli. „Já o Danu samozřejmě moc stojím,“ snažil se smířlivým tónem zmírnit případné rozladění dotčené herečky, která v roli doktorky Suché tak exceluje, že jí to „mají za zlé“ i lidé od fochu.

Sama herečka se snaží být nad věcí a těší se na další projekty, které jí život přinese. „Ani nevím, jak to Zdeněk myslel. Jsem přesvědčena, že dobrý herec zahraje dobře jakoukoli roli. Doufám, že pokud by Zdeněk pro mě nějakou vhodnou roli měl, tak mi ji nabídne, doplnila pro deník Aha! a přiznala, že Troškova maminka ji v roli Zdeny Suché milovala. 

„Když jsme se viděli nebo si volali, tak mi Zdeněk vždycky říkal, jak mu jeho maminka referuje, co právě Zdena udělala nebo neudělala,“ smála se herečka, která jako doktorka Suchá divákům a hlavně divačkám ještě nějaký ten pátek jistě zůstane.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat