Co trápí pohublého Zdeňka Srstku? Expresu prozradil svoje trápení

I přestože vyrostl do výšky 170 centimetrů, vždy budil Zdeněk Srstka (83) svou postavou respekt. Byl to totiž pěkný pořízek a vážil přes sto kilo. Tyto časy jsou už ale dávno pryč. Bývalý vzpěrač a kaskadér se doslova ztrácí před očima. „Mám se ale dobře,“ vzkázal Srstka Expresu. Vzápětí ale přiznal, že ho trápí zdravotní potíže.

Zdeněk Srstka se před pár dny objevil na pohřbu svého dlouholetého kamaráda a sportovního kolegy Karla Engela, který zemřel 30. prosince 2018. Na poslední rozloučení přišel Srstka se svou manželkou Alenou (67) a synem Jiřím (60). Ti ho museli podpírat.

Srstka všechny přítomné nepříjemně překvapil tím, jak za poslední dobu výrazně pohubl. Už to dávno není ta „gorila“ s nadpozemskou silou. Ze Srstky se stává vetchý stařec, což sám populární milovník zvěře všeho druhu přiznává.

„Žádnou dietu nedržím, ne vždycky mi chutná, jím podle toho, jak mám chuť,“ řekl Expresu Srstka, který dále přiznal, že má stále problémy s páteří, a proto je odkázán na pomoc druhých.

Srstku musel podpírat jeho syn a manželka.

Srstku musel podpírat jeho syn a manželka.

Srstka je toho názoru, že problémy s páteří si velmi pravděpodobně způsobil vzpíráním. Ve svých nejlepších letech zvedal pro normálního smrtelníka naprosto neskutečné váhy. 

„Samozřejmě že je to tím. Na bench-pressu jsem vytlačil sto sedmdesát kilo a od kolen jsem zvedl čtyři metráky,“ pochlubil se Srstka, který v roce 1957 vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy a v roce 1960 skončil na letních olympijských hrách v Římě na devátém místě. 

Srstka se doslova ztrácí před očima.

Srstka se doslova ztrácí před očima.

Zacvičit si Srstka nebyl už dlouho. Kvůli problémům s páteří ale plánuje návrat do posilovny. „Musím znovu obnovit svalstvo, aby ten život ještě stál za to,“ prozradil své plány slavný silák českého showbyznysu.

Sto sedmdesát kilo na bench-pressu asi už znovu nevytlačí, ale snad Srstkovi cvičení pomůže a oblíbeného herce budou čekat lepší zítřky.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:41 pátek 10. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  102
 • Tvl
  24
 • Cože
  15
 • Sladký
  11
 • Haha
  9
 • Trapas
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat