Z Karlova mostu jsme dřív skákali, jednoho to zabilo, vzpomíná Třískův kolega Srstka

Celé Česko překvapila tragédie herce Jana Třísky, jenž v sobotu zatím z neznámých důvodů spadl do Vltavy. Především způsob, jakým tento geniální herec zemřel, je velkým otazníkem. Myšlenka na způsob smrti velmi trápí i Třískova kolegu Zdeňka Srstku, který jako mladý kaskadér měl zkušenosti se skákáním z Karlova mostu. „Neměl velkou šanci, ta voda je jako beton, jednoho z nás zabila,“ vzpomínal herec.

Slavný umělec se měl v sobotu odpoledne zřítit z Karlova mostu do Vltavy, shodou okolností zrovna v ten moment kolem plula výletní loď a dva lidé z ní Třísku vytáhli na palubu, kde ho začali oživovat. 

Tato snaha byla však marná. Jan Tříska podlehl svým zraněním v pondělí kolem druhé hodiny ranní. Jedním z těch, kteří nad ním truchlí, je dozajista bývalý kolega Zdeněk Srstka, jenž Expresu poskytl exkluzivní rozhovor.

„Jsem z toho rozviklaný, musím na to pořád myslet. Byl to výborný herec,“ svěřil se na úvod Expresu bývalý kaskadér a herec a sdělil, že vůbec nechápe, co za tragédií Jana Třísky mohlo stát. 

„Jestli neměl třeba slabou chvíli. Že by neměl peníze nebo že by ho trápily jiné podobné problémy, to netuším. Možná v těch letech cítil nějakou beznaděj, že ten život mu nějak upláchl,“ míní Srstka.

O tom, že jeho bývalý kolega bojuje o život, se Srstka dozvěděl až v neděli odpoledne. Sám mu velké šance na přežití nedával. „Nebyl jsem příliš optimista. A kdyby přežil, bál bych se, aby po takovémto úrazu neměl trvalé následky.“

Srstka také potvrdil, že pád z Karlova mostu je nebezpečný nejenom pro amatéry, ale i pro profesionální kaskadéry. 

Jan Tříska leží v nemocnici.

Jan Tříska svůj boj o život prohrál.

„Pro kaskadéry to sice žádná výška není, ale ta voda je tvrdá jako beton. Z Karlova mostu jsme skákali taky a tehdy se tu zabil jeden americký kaskadér. Spadl do vody a špatně to odhadl,“ zakončil vzpomíná bývalý kaskadér Srstka.

Podle svědků sobotního incidentu měl osmdesátiletý Jan Tříska sedět na okraji Karlova mostu. Když k němu přistoupili muži z ochranky, není zcela jasné, co se dále stalo. Podle některých svědectví měl dokonce sám skočit, ale policie nyní domněnky o sebevraždě vyloučila, jak uvedl server iDNES.cz.

Tříska svůj boj o život prohrál v pondělí kolem druhé hodiny ranní. 4. listopadu by oslavil 81 let.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:35 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  16
 • Tvl
  16
 • Trapas
  12
 • Sladký
  10
 • Super
  9
 • Haha
  9
Komentáře