Milenec Bartošové po mrtvici: Do nemocnice mě dostali neplatící nájemníci

Samozvaný ochránce žen a bývalý milenec Ivety Bartošové (†48) Zdeněk Macura (44) prodělal před pár dny menší mrtvici. V nemocnici na pražských Vinohradech si pobyl pár dní a podstoupil tam i několik vyšetření. V úterý byl propuštěn a zdá se, že to nejhorší má už za sebou. Redaktoři Expres.cz se mu nabídli, že ho odvezou z nemocnice domů. Macura tuto velkorysou nabídku přijal a v autě nám na oplátku povyprávěl o tom, co se mu vlastně přihodilo, a nastínil, jak se jeho život po této nepříjemné události změní. „Budu chodit k logopedovi,“ svěřil se například Macura.

Když jsme Zdeňku Macurovi nabídli, že ho odvezeme domů, byl mile překvapen, a dokonce se zeptal, kolik za to chceme zaplatit. Počítal totiž s tím, že si objedná taxi.

Samozřejmě jsme od něj nic nechtěli, ale zajímalo nás, co se slavnému ochránci žen před pár dny přihodilo. A Macura nám svůj příběh s radostí převyprávěl.

„Probudil jsem se a hůře se mi hýbala ruka. Myslel jsem si, že jsem si ji jen přilehl a za chvíli se to rozhýbe. Nelepšilo se to ale, a pak jsem najednou zjistil, že i špatně mluvím. Chvíli jsem čekal, jestli to nepřejde. Nepřešlo to a jeden člověk mě slyšel a poradil mi, ať jdu hned do nemocnice. Zavolal jsem si tedy sanitku,“ řekl nám na úvod Macura.

V nemocnici na pražských Vinohradech Macura podstoupil několik vyšetření. Byl například na CT nebo na magnetické rezonanci. Doktoři mu udělali také ultrazvuk srdce a vyšetřili mu tepny. 

„Všechno mám ale v pořádku. Jen trošku vyšší tlak. Doktoři tedy přesně nevědí, proč se to stalo. Jedna teorie je, že mám disharmonii srdce. Tu mi ale nezjistili. Budu teď muset nosit takové zařízení, které mi bude zkoumat srdce,“ pokračoval Macura.

Redaktor Expresu Macurovi bez váhání pomohl s jeho „zavazadly“.

Redaktor Expresu Macurovi bez váhání pomohl s jeho „zavazadly“.

Tou druhou teorií je podle Macury stres. 

„Třeba nějací neplatiči mi neplatí nájem a to se projevuje, že jsem neustále ve skluzu s platbami. Někdy jde i o vztahové věci mezi lidmi. Třeba vedu nějakou diskuzi a lidi hned začnou útočit. Největší podíl na tom mají stresové situace s lidmi. Právě den předtím, než se mi to stalo, mě tři lidé vytočili,“ zavzpomínal Macura, který prostřednictvím Airbnb pronajímá byty ve svém domě.

Zdeněk nám poskytl exkluzivní rozhovor.

Zdeněk nám poskytl exkluzivní rozhovor.

Totožnost těch, kteří ho minulý týden tak rozzlobili, prozradit odmítl. Bývalý manžel Ivety Bartošové Josef Rychtář, s nímž Macura vedl dlouhodobě „válku“, to prý ale nebyl. 

„Dokážu si ale představit, že kdybych s nějakou takovou osobu byl déle v kontaktu, tak by to také mohlo způsobit,“ řekl dále dlouholetý bojovník proti domácímu násilí. 

„Musím se vyhýbat kontaktu s lidmi, kteří nejsou v pohodě,“ dodal.

Zdeněk Macura v den, kdy byl propuštěn z nemocnice.

Zdeněk Macura v den, kdy byl propuštěn z nemocnice.

Kromě toho, že špatně artikuluje, má Macura po mrtvici také problém s rukou. Léčba prý zabere až několik týdnů. 

„Měl bych jít k logopedovi. Oni mají nějaké triky, jak spravit řeč,“ odhalil své plány Macura, který ale také plánuje zdravěji žít a zhubnout.

„Mám 104 kilo a to je na mou výšku moc. Měl bych mít tak osmdesát. Snažím se teď jíst méně,“ řekl dále ochránce žen v exkluzivním rozhovoru.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat