Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

  Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I přestože tento holohlavý bavič už dlouhou dobu nevystupuje v televizi, zájem o jeho divadelní vystoupení, s nimiž objíždí Českou republiku, je obrovský. Důkazem budiž fakt, že během středeční Izerovy show ve Vrchlického divadle v Lounech sál doslova praskal ve švech. To pocítili i reportéři Expresu, kteří se na devadesátiminutové představení na severozápadě Čech vypravili a málem na ně ani nezbyla místa!

  Na představení Zdeňka Izera „Na plný coole“ zavítali milovníci humoru všech věkových kategorií, čehož si všiml i sám bavič. 

  „Vidím tu mladé, starší, ale i ty staré,“ řekl Izer na úvod představení a rozesmál všechny v sále. To dokazuje, že Izer není komikem jedné generace, ale jeho fórky a skeče baví opravdu všechny.

  Než „král českého humoru“ začal na pódiu úřadovat, všechny diváky nejprve důrazně upozornil, že si extrémně nepřeje, aby představení někdo natáčel. Pro jistotu tento zákaz zopakoval hned třikrát.

  Reportérům Expresu Izer po vystoupení vysvětlil, že to dělá z toho důvodu, aby se jeho show nedostala na internet a případní zájemci o představení nebyli ochuzeni o překvapení. 

  „Jednou to někdo natočil a dal na internet, my jsme na něj ale vlítli a on to pak smazal,“ svěřil se nám Izer.

  Zajeli jsme pro rozhovor se Zdeňkem Izerem.

  Zajeli jsme pro rozhovor se Zdeňkem Izerem.

  Pravda je, že zažít Zdeňka Izera naživo, je něco úplně jiného než sledovat jeho dnes už legendární skeče na YouTube či v televizi. 

  Některé vtipy sice z jeho úst uslyšíte už poněkolikáté, ale budete se jim smát minimálně dvakrát tolik. Navíc nutno dodat, že Izerova show je velmi propracovaná záležitost, kterou oceníte mnohem více v divadelním sále než sice v pohodlí domova, ale v mizerné kvalitě.

  Zdeněk Izer svůj pověstný humor neztratil.

  Zdeněk Izer svůj pověstný humor neztratil.

  Vystupuje sice sám, ale během představení se díky vtipným maskám a videoprojektoru převtělí do několika dalších postav. Ztvární například neposedného důchodce nebo také extrémně ošklivou zdravotní sestřičku.

  Celá show má jednoduchý, ale vskutku originální scénář. Jedná se o rozhovor Zdeňka Izera s jeho fiktivním dědou, který prvně dokázal zapojit webkameru a se svým vnukem si i před stovkami diváků povídá o zběsilých zážitcích. Tohoto dědu, který je vidět pouze na videoprojektoru, skvostně ztvárnil sám Izer.

  Je úctyhodné, že celý videoobsah točil sám oblíbený bavič, který se tak pasoval i do role kameramana. S některými pasážemi mu akorát vypomáhala jeho dcera. „Scény jsem točil na mobil, na něco jsem použil i dron,“ pochlubil se nám dvaapadesátiletý komik.

  Zdeněk Izer vyprávěl jeden vtip za druhým.

  Zdeněk Izer vyprávěl jeden vtip za druhým.

  Během hodinu a půl dlouhého představení Izer také paroduje několik známých osobností ze světa hudby. Zpívá například písničky Jarka Nohavici či Michala Davida. Za každý song sklidil obří aplaus. Podobně obří, jako byly výbuchy smíchu po téměř každém jeho fórku.

  Co se vtipů týče, Izer si jako již tradičně dělá legraci ze všeho, co je kolem nás. Schytávají to důchodci, slovenští bačové, ale také někteří politici.

  Zdeněk Izer během svého představení v Lounech.

  Zdeněk Izer během svého představení v Lounech

  Nechybělo málo a na show Zdeňka Izera jsme se ani nedostali. Když jsme se před pár týdny snažili zajistit si místa, bylo nám prostřednictvím ředitele divadla v Lounech řečeno, že by to mohl být celkem problém.

  „Je už dlouho dopředu vyprodáno,“ sdělil nám tehdy ředitel, který pro nás na poslední chvíli alespoň zařídil dva přístavky.

  To, že je na Izera vyprodáno, není ale nic neobvyklého. Když jsme se podívali na jeho další představení, zjistili jsme, že je o něj obrovský zájem i v dalších městech, kde vystupuje. Izer pravidelně vyprodává všechna divadla dlouho dopředu.

  Sál byl narvaný k prasknutí.

  Sál byl narvaný k prasknutí.

  Dokonce ve středu ředitel lounského divadla Izerovi navrhl, že by bylo vhodné, kdyby příště akci uspořádal v kulturáku, který má více než dvojnásobnou kapacitu. A i zde by měl Izer pravděpodobně vyprodáno.

  Zájmu o jeho hlášky a vtipy se nelze divit. Stačí se podívat na to, jak velké sledovanosti se těší jeho staré scénky na YouTube. Některá videa mají i více než dva miliony zhlédnutí, což značí, že Izerův humor oslovuje obrovské masy lidí.

  Na sociálních sítích se také často objevují názory, že právě komik, jako je Izer, v současné době zoufale chybí na televizních obrazovkách.

  On sám se nám po středečním vystoupení přiznal, že před časem dostal nabídku od jedné televizní stanice. Od které? A přijal ji?

  To se dozvíte v rozhovoru se Zdeňkem Izerem, který již brzy vyjde na Expres.cz.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 20. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   231
  • Haha
   21
  • Trapas
   12
  • Tvl
   12
  • Cože
   11
  • Sladký
   10

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz