Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Co se děje s primátorem? Hřib vynechává tiskovky, mluví za něj Michálkova přítelkyně

  Šéf pražského magistrátu Zdeněk Hřib vynechal už druhou tiskovou konferenci. Zaskakovala za něj přítelkyně místopředsedy Pirátů Jakuba Michálka Michaela Krausová, která ve straně začínala jako stážistka, ale až překvapivě rychle se katapultovala do předních pozic. A začíná se šuškat, že je to právě dvojice Michálek–Krausová, kdo na pražském magistrátu doopravdy vládne. „Hřib byl oficiálně nemocný, podle neoficiálních zpráv ale začíná být ‚nemocný‘ spíš z náročné vysoké funkce,“ napsal politický komentátor Petr Holec. A zdroj z magistrátu Expresu potvrdil, že Hřib nenese dobře nátlak z vedení strany.

  Pražský primátor Zdeněk Hřib vynechal už druhou tiskovou konferenci. Nejprve šlo o tiskovku Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, tentokrát zase chyběl u důležitého sdělení, že Praha vypoví smlouvu s Pekingem. Tedy jedno z hlavních témat primátora Hřiba.

  Na ní si sice vzal slovo, nicméně to bylo pouze proto, aby oznámil, že kvůli hlasové indispozici přenechá slovo jiným. Jeho hlas se přitom zdál být docela v pořádku. Vzápětí se sebral a z konference, kterou dokonce sám svolal, odešel.

  Důvodem Hřibovy indispozice má být nemoc, jak se ale zdá, vše by mohlo být trochu jinak. Server Info.cz přišel s neoficiální informací, že primátor spíš přestává zvládat svou náročnou funkci.

  „Hřib byl oficiálně nemocný, podle neoficiálních zpráv ale začíná být ‚nemocný‘ spíš z náročné vysoké funkce, která je už tradičně oblíbenou obětí médií,“ napsal politický komentátor Petr Holec.

  Co se děje s primátorem? Hřib vynechává tiskovky a zastupuje ho pirátka...

  Hřib na dnešní důležité tiskové konferenci jen předal slovo Michaele Krausové.

  Hřiba by mohlo kromě psychického nátlaku srazit třeba i to, že v nejnovějším průzkumu společnosti SANEP o oblíbenosti všech dosavadních primátorů skončil až na chvostu, čtvrtý od konce. První místo opanoval kritizovaný Pavel Bém.

  Expres.cz hovořil s vysoce postavenou osobou na magistrátu. Ta nám potvrdila, že právě kvůli poklesu oblíbenosti a špatné reputaci je na Hřiba uvnitř strany vyvíjen tlak, a to dokonce od samotného předsedy Pirátů Ivana Bartoše, který už vyhlíží parlamentní volby. A primátor to prý nenese vůbec dobře.

  Autor kromě toho v článku zmínil, že za Hřiba raději magistrátu šéfují místopředseda Pirátů Jakub Michálek a jeho partnerka Michaela Krausová. 

  Byla to skutečně právě ona, kdo si namísto údajně indisponovaného primátora vzal slovo. A byla to právě ona, kdo oznámil poměrně zásadní rozhodnutí, že Praha smlouvu s Pekingem vypoví.

  Co se děje s primátorem? Hřib vynechává tiskovky a zastupuje ho pirátka...

  Michálek, Krausová... A Hřib je tak trochu upozaděn.

  Osoba pirátky Krausové je poměrně zajímavá. Ve straně začala jako stážistka, pak se ale seznámila s Michálkem a její hvězda začala stoupat vzhůru.

  Nakonec se v roce 2018 stala pražskou zastupitelkou, následně byla zvolena místopředsedkyní zastupitelského klubu a letos dokonce povýšila na předsedkyni.

  Zástupkyni primátora to z ní sice nedělá, přesto teď za Hřiba mluví právě ona.

  Kaňkou na její pověsti byl pornoskandál, který vyplaval na povrch v loňském roce. Krausová natočila video s příznačným názvem Zábava s malovacím válečkem, kde se právě touto netradiční pomůckou uspokojuje.

  „K podobnému kroku se může uchýlit kdokoliv, ať už z důvodu finanční tísně, nebo prostě jen z důvodu pubertálního objevování světa, což byl můj případ,“ lakonicky odůvodnila svou minulost tehdy Expresu.

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz