Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Cítí se líp jako cikán a prozradil žhavou scénu s Pavlem. Rozhovor s Frantou z Mostu!

  Zdeněk Godla vypadá jako pravá celebrita! | foto: Tilen Vajt

  Zrodila se hvězda! Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (43) stala celebrita číslo jedna, se kterou chce mít každý fotku. Kdo ho zná jako toho „domestikovaného“ Frantu v oranžovém mundúru, v reálu by ho nepoznal. Nestal se z něj jen slavný herec, ale i nový ženský idol! Expres se za Zdeňkem vydal do Chomutova a ten nás vzal do svého soukromí.

  Když se redakce Expresu vydala za hvězdou seriálu Most! Zdeňkem Godlou do jeho rodného Chomutova, nevěděli jsme, co od něj vlastně očekávat. Bude takový jako v televizi? Nebo se z něj stala namyšlená hvězda?

  Na místě nás čekalo překvapení, jaký fešák přišel na rozhovor. Byl upravený, zrovna přišel z barber shopu, měl na sobě značkové brýle, slušivý kabát, vypadal jako filmová hvězda z červeného koberce. Ale chováním je úplně stejný jako seriálový Franta. Byl absolutně bezprostřední, řekl, co měl na jazyku.

  Vy nejste z Mostu.

  Ne, jsem z Chomutova.

  Jak se žije na severu Čech?

  Jak pro koho. Pro mě je to třeba těžší, protože nemám takové vzdělání, ale snažím se.

  Do Mostu jezdíte?

  Teď tam jezdím docela často, ale dřív jsem tam nejezdil, maximálně na pohotovost, mají tam dobrou zubní.

  O životě po natáčení

  Lidé ho zastavují na ulici.

  Jak se teď cítíte, když běží seriál Most!? Jste teď slavný.

  Je to hezký pocit. Někdy mě to občas obtěžuje. Je to těžký, je to jiný, než když vás někdo nezná, a mě zná půlka Chomutova.

  Říkají vám lidé, že jste namyšlený?

  Právě že ne, já se snažím nebýt namyšlený. Protože s každým, kdo chce, tak se s ním vyfotím. Nebo když se někdo na něco zeptá, já mu odpovím. Protože kdybych to nedělal, tak by si řekli, že jsem namyšlený a s tím se bavit nebudou. Takže to takhle nedělám. Když jsem upravený, i když nejsem, stejně se vyfotím. (smích)

  Jak dlouho se ráno upravujete, než vyjdete ven?

  Jenom chvíli.

  Co vám lidé říkají na té ulici, když vás potkají?

  Že vypadám jinak. Protože teď navštěvuju barber shop, takže vizáž je úplně jiná. Starají se o mě, abych vypadal k světu.

  Lidé vás znají spíše jako toho v té oranžové popelářské vestě. Nezkusil jste si někdy na vlastní kůži, jaké je to být popelářem?

  Nezkusil, ale pár mých bratranců dělá popeláře.

  Ani kvůli roli Franty?

  Já se přizpůsobím všemu, takže jsem si to zkoušet nemusel.

  O vztahu k Romům

  Domestikovaný Franta se změnil k nepoznání.

  Ono se natáčelo i v Chanově, vy jako Rom, jaký k němu máte vztah?

  Ty lidi znám, protože jsem se tam s klukama skamarádil, co se starají o ten Chanov, takže tu problematiku chápu. A co se týče Mostu, narodil se mi tam syn, takže je rodák z Mostu. Dycky Most! Právě teď mě tam volají štamgasti ze Severky, tak doufám, že mi to konečně vyjde a v pondělí se tam dostanu.

  Takže u vás neplatí, co koluje mezi lidmi, že Romové nechtějí pracovat?

  Já si myslím, že nejsou rádi, že jsou na těch sociálních dávkách, protože já osobně jsem byl taky na sociálních dávkách a manželka je doteď. Takže když tam stojí frontu, nejsem šťastný, protože tam je to strašný nátlak. Je to ponižující. Nechtěl bych tam už být. Takže si myslím, že nikdo z Romů by tam nechtěl stát ty fronty.

  Nedávno jste se omlouval dokonce vy sám Romům, že jste je nazýval cikány.

  Já jsem tím žil. V průběhu života jsem byl pořád cigán, cigán..., takže jsem byl na to slovo zvyklý. Do tý naší romský historie jsem nijak nezasahoval, protože tomu prd rozumím, tak jsem prostě řekl, že se cítím líp, když mi řeknou cigáne, protože jsem se tak cítil. Prostě je to prý špatně, tak jsem se omluvil.

  Oni vám lidé psali a upozorňovali na to, že to slovo je hanlivé?

  Ano, psali, že je to ponižující, že to vzniklo v nějakém sedmnáctém století, že nás někdo takhle nazval, asi „bílí“ nebo kdo. Tak jsem se u toho zasekl. Celý život jsem byl cigán, tak teď budu teda Rom.

  Vyhrožoval vám kvůli tomu slovu někdo?

  Ne, to ne, jen mě pak hodně poučovali. Dostal jsem takový poučný článek. Už nejsem takový sprosťák, který nezná historii. (smích)

  O seriálu Most!

  Domestikovaný Franta se změnil k nepoznání.

  Kam ten seriál může ještě gradovat? Nedávno jste prozradil, že tam bude i postelová scéna s Pavlem alias Dášou.

  To se mi moc nepovedlo, to jsem neměl prozradit. Kam se to posune, to se musíte dívat. Teď to má opravdu dobrý ohlas, určitě to bude mít ještě větší. Zaplať pánbůh!

  Jak se vám taková postelová scéna točila?

  Já už jsem na ni zvyklý. Už jsem točil s Lenkou Vlasákovou postelovou scénu, takže už mi to nic nedělá.

  Jaký vy máte názor na lidi, jako je Pavel alias Dáša, kteří se nechávají přeoperovat na jiné pohlaví?

  Popravdě mi to nevadí. Nejsem proti homosexuálům, proti lesbičkám. Nevadí mi to. Neodsuzuju lidi podle toho, jak se chovají, jak vypadají nebo co dělají.

  Máte nějaké nové nabídky po úspěchu seriálu Most! na jiná natáčení?

  Teď jsem měl nabídku od Petra Václava, s tím jsem točil, takže to můžu prozradit. Nabídl mi roli v Myslivečkovi, kterého teď točí, takže na to se těším.

  Chtěl byste se jako herec živit?

  Kdybych řekl, že ne, tak bych lhal.

  Jaké je vaše civilní zaměstnání?

  Já dělám úplně všechno, protože já nejsem člověk, který je závislý na nabídkách na natáčení. Stojím nohama pevně na zemi. Jsem schopný dělat cokoliv. Dělal jsem i zednické práce, bourání a všechno.

  Není vám líto, že ten seriál má jen osm dílů?

  Já jsem se to dočetl, že diváci chtějí víc dílů. Ale pan Prušinovský se nerad opakuje. Třeba ten seriál skončí tak, že už další nebudou chtít.

  O herectví

  Lidé ho zastavují na ulici.

  Teď momentálně se živíte jen tím hraním?

  Momentálně jsem na volný noze. Nebráním se ničemu.

  Když jste ten herec na volné noze, existuje také Filmová kancelář Ústeckého kraje, kde jsou zaregistrováni takoví herci, jako jste vy. Jste členem?

  Slyšel jsem o ní, ale nejsem v ní. Já to nějak nevyhledávám. Spíš když mi to poskytne Petr Václav nebo pan Prušinovský, tak si přečtu rád scénář, pokud mi to bude vyhovovat, tak to přijmu. Já dostal nabídku na Stockholmský syndrom, každý si myslel, že jsem to točil, ale netočil. Protože když jsem si to přečetl, zjistil jsem, že je to podle skutečnosti, tak se mi to ani nelíbilo, protože to bylo docela dost drsný. Ta dívka, co tam hrála, si dost prožila.

  Myslíte si, že byste to psychicky nezvládl?

  To taky, nejen to, ale hlavně bych byl mediálně popotahovaný. Vím, do čeho můžu jít a do čeho ne. Na co mám a na co ne.

  Vztahy mezi herci

  Zdeněk Godla byl trošku nervózní, ale nakonec se uvolnil.

  V seriálu Most! hrajete s hereckými esy, jako je Martin Hofmann nebo Jitka Čvančarová. Jak se k vám při natáčení chovali?

  Bylo to úplně nádherný. Já jsem čekal jiný chování, že budou namyšlený. Protože Martin ani Jitka určitě nikdy nehráli s tolika Romy najednou. Tak jsem si říkal, že se budou určitě nějak odtahovat, ale ne. Naopak, Jitka šla ven, fotila se s Romákama, dokonce s tou kapelou, s námi se všemi. To celé taky Martin. Komunikativní lidi, prostě jsme se hezky pobavili.

  Máte nějakou historku z natáčení?

  Kdybych si vzpomněl. Teď si zrovna nevzpomenu. Ale při natáčení byla velká zábava, všichni jsme si to užili a hodně se zasmáli. I když se netočilo, tak u tý kávy jsme se pobavili. Když jsem chtěl poradit s nějakými scénami, tak mi Martin kdykoliv poradil.

  Kdo je váš herecký vzor?

  Teď mám zrovna Martina. (smích)

  V rodině zažili obrovskou tragédii

  Co vy a soukromý život? Kolik máte dětí?

  Mám tři děti, dva kluky a holku.

  Už jste se stal dědečkem?

  Měl jsem být, ale bohužel o to synova holka v pátém měsíci přišla. Měla to být dvojčata.

  To je opravdu tragédie. Ale asi se nevzdáváte snu stát se dědečkem?

  To určitě ne, ale ještě je dost času. Já budu rozmazlovací dědeček, protože já po tom toužím.

  Rozmazlujete své děti, nebo jste přísný táta?

  Jsem přísný táta, protože můj otec byl taky na mě přísný, neměli jsme mezi sebou žádnou dohodu. Takže já se svými syny udělal dohodu, že když mi budou říkat pravdu, tak nedostanou přes držku. Takže když něco provedou, přijdou za mnou a řeknou mi to.

  Chtěl jste, aby vaše děti studovaly?

  Chtěl jsem, aby děti studovaly. Ale ten starší se už na to vykašlal, protože si našel holku. Nechal jsem ho být, ale ten mladší studuje, učí se na automechanika. Jeho baví auta, tak jsem ho nechal, aby se vyučil. A holka, ta chce být módní návrhářkou, pořád něco kreslí, ale zatím je na základce, tak uvidíme. Ale budu ji podporovat.

  Nebojíte se té chvíle, kdy vaše sláva třeba začne upadat?

  Vůbec ne. Já jsem zvyklý z minula. Jednou jsem slavný, podruhé zase ne, takže se toho nebojím.

  Rasismus zažil na vlastní kůži

  Stal se z něho ženský idol.

  Setkal jste se někdy s rasismem?

  Hodně. Tady v Chomutově taky. Je to takový špatný pocit, protože jsem tady taky doma. Když si chci třeba někam sednout s manželkou na pivo na nějakou předzahrádku, chceme si tam objednat, tak se nás zeptají, jestli máme klubovou kartu. Takhle to tady je. Z toho vznikla i scéna v seriálu, protože jsem jim to poradil.

  Nechtěl jste se přestěhovat do Prahy?

  To ne, já se hodně obávám o děti. Praha je pro mě New York.

  Jak vnímáte z pohledu Roma scény ze seriálu Most!, přijdou vám rasistické?

  Ne, takhle to tak vůbec není. Všechno je nadsázka. Když jsem právě četl ten scénář, chvilku jsem váhal, pak jsem si ale řekl, je to komedie. Tak půjdu a ukážu Romům, že se neumíme za všechno jen urazit, že se tomu umíme i zasmát. Jenomže většina Romů to tak nebere. Někdo se zlobí, někdo uráží, někdo to špatně komentuje, takže mě to docela mrzí, že to takhle vzali. Někdo tam třeba píše, že to dělám jenom pro peníze, tak jsem mu napsal, že jsem to samozřejmě dělal pro peníze, to je samozřejmý, že jsem to nedělal zadarmo, ale dělal jsem to taky proto, že to miluju. Že jsem se do toho natáčení zamiloval. Člověk to nezažije každý den.

  Co byste si chtěl ještě splnit v životě?

  Chtěli bychom si s manželkou splnit to, že bychom bydleli na vesnici. Pryč odsud. Ne daleko, abychom měli blízko ten Chomutov. Manželka chce chovat, já taky. Máme rádi zahrádky, nějaké to pěstování.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:35 čtvrtek 6. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   505
  • Trapas
   39
  • Haha
   25
  • Tvl
   21
  • Cože
   19
  • Sladký
   14
  Vybrali jsme pro vás

  Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

  Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

  Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

  Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

  Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

  Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz