Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pohřeb Zdeny Hadrbolcové (†86): Dorazila Bohdalová, Štrébl přijel na vozíku. Chyběla Obermaierová

  Proběhlo poslední rozloučení s milovanou herečkou Zdenou Hadrbolcovou. Herečka zemřela v šestaosmdesáti letech poté, co byla po mozkové příhodě přesunuta na LDN. Hadrbolcová ztvárnila v nekonečném seriálu televize Nova Ulice pekařku Růženku, hrála také v mnoha filmech, namátkou Bohouš, Drahá tetičko...! anebo Křídla Vánoc. Redaktor Expresu byl po celou dobu obřadu na místě v pražských Strašnicích.

  Pohřeb začal v patnáct hodin v pražských Strašnicích, smuteční hosté se ale začali scházet už od půl třetí. Očekávalo se, že se dorazí rozloučit herci ze seriálu Ulice. Jaroslava Obermaierová dokonce plánovala přehodit natáčení, aby se mohla pohřbu zúčastnit, nakonec ale nedorazila.

  Mezi prvními smutečními hosty byla Iva Hüttnerová se synem Matouškem. Herečka pronesla smuteční řeč, po boku Hadrbolcové hrála v první adaptaci Postřižin v Rubínu.

  Dorazila Iva Hüttnerová se synem Matoušem Rajmontem.

  Jako další přišli herečka Dana Batulková, režisér Václav Knop s milenkou či kolega Ondřej Pavelka. Pavelka hrál s Hadrbolcovou v ulici, ale také v Divadle na okraji.

  „Byla báječná ženská, ohromná herečka a skvělá kolegyně,“ řekl Expresu s dojetím v hlase.

  Dorazil i Ondřej Pavelka.

  „Moc mě mrzí, jak postupně odcházejí všichni spolužáci z ročníku, poslední dobou byla hodně nemocná, bohužel jsme se proto nemohly vidět,“ uvedla pro Expres herečka Libuše Švormová.

  Jiří Štrébl přijel na vozíku.

  Hvězda Ulice Jiří Štrébl přijela na invalidním vozíčku, český herec má nohu v ortéze. Dana Batulková si zatím dopřála jednu cigaretku s kolegou Ondřejem Pavelkou. Ten přinesl Zdeně Hadrbolcové její poslední rudou růži.

  Daniela Batulková, Ondřej Pavelka

  „Strávily jme spolu spoustu času v dámské šatně. Zdena byla herečka, která byla do poslední chvíle otevřená všemu novému a modernímu,“ vyjádřila se pro Expres herečka Ljuba Krbová, která jen sotva zadržovala slzy.

  Ljuba Krbová

  Na obřad dorazila také Jiřina Bohdalová, ta v ruce svírala rudou růži, černý kabát doplnila o výraznou zelenou šálu. Na poslední chvíli přišli také scenárista Petr Kolečko či herec David Prachař. Obřad začal jen o pár chvil poté, co dorazili.

  Dorazil i Petr Kolečko.

  Jiřina Bohdalová

  Kolem rakve ležela záplava věnců s nápisy „vzpomínáme“. Vedle rakve stála velká černobílá fotografie Zdeny Hadrbolcové s úsměvem na tváři. Lidé plakali dojetím, udržet slzy bylo nemožné. Obřad skončil, smuteční hosté se naposledy rozloučili s českou hereckou legendou Zdenou Hadrbolcovou.

  Pohřeb Zdeny Hadrbolcové

  Na všechny fotografie z pohřbu se podívejte do naší fotogalerie.

  Fotogalerie