Z miláčka dívek je jejich vrah: Zac Efron hraje charismatickou bestii Teda Bundyho

27. května

Zac Efron hraje v novém thrilleru bestiálního sériového vraha Teda Bundyho. | foto: csfd.cz

Byl to ohavný sadista, nekrofil a jeden z nejhorších sériových vrahů Ameriky. Zároveň ale i charismatický krasavec s vysokoškolským diplomem z psychologie. A proto příběh Teda Bundyho tak láká. Dokonce natolik, že se z něj hollywoodští filmaři rozhodli udělat trhák. Už jen hereckým obsazením půjde o hodně pikantní dílo, Bundyho ztvární hvězda Muzikálu ze střední Zac Efron!

Je to příběh jako z filmového scénáře, a tak je zcela pochopitelné, že se zfilmování dočkal. Historie kriminalistiky pamatuje spoustu bestiálních vrahů, ale Ted Bundy se tak trochu vymyká.

Na první pohled to totiž nebyl psychopat, ale charismatický a inteligentní muž.

O jeho životě vznikla spousta knih i filmů, Netflix dokonce počátkem roku uvedl dokumentární sérii Rozhovory s vrahem: pásky Teda Bundyho. Teď si ale příběh o pohledném vrahovi vzal do parády Hollywood. A nepochybně je na co se těšit.

„Příběh Teda Bundyho je bezesporu ohavný a dramatický. Spoléhal na svůj odzbrojující šarm, jímž své oběti před vraždou okouzlil. Také byl schopen za pochodu měnit svůj modus operandi, aby zmátl vyšetřovatele. Z policejní vazby uprchl hned dvakrát a oba jeho útěky na svobodu byly velmi vynalézavé a troufalé,“ vypočítává režisér Joe Berlinger.

Zac Efron hraje v novém thrilleru bestiálního sériového vraha Teda Bundyho.

Zac Efron jako Ted Bundy

Ve skutečnosti se film ještě před uvedením setkal s kritikou toho, že je muž, který zvlášť brutálně zamordoval několik desítek žen ve věku od 13 do 26 let (k více než třiceti vraždám se Bundy přiznal, podle odborníků jich ale velmi pravděpodobně spáchal mnohem víc), pomocí filmu popularizován.

Ted Bundy během soudního procesu

Ted Bundy během soudního procesu

Je pravda, že jeho roli dostal do rukou hodně kontroverzní herec, oblíbenec mladých dívek a hvězda filmu Muzikál ze střední Zac Efron. Jenže za jeho volbu těžko tvůrce snímku hanit. 

Zac Efron hraje v novém thrilleru bestiálního sériového vraha Teda Bundyho.

Zac Efron jako Ted Bundy u soudu

Nelze si nevšimnout především jejich do očí bijící podoby. Děj bude divákům předkládat Bundyho přítelkyně Elizabeth Kloepferová, která s ním v době jeho řádění žila, ale o ničem neměla nejmenší tušení.

Do našich kin vstoupil snímek, který v Česku neprošel zrovna výraznou propagací, ale určitě bude stát za to, 23. května.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Komentáře