Oceněná Simonová: O odmítnutí jsem neuvažovala, Pavlíka nechápu

Yvetta Simonová získala státní vyznamenání a je za něj ráda. Nevidí za tím politickou kampaň. | foto: Profimedia.cz

Jednou z uměleckých osobností, která v sobotu obdržela státní vyznamenání, byla také zpěvačka Yvetta Simonová (88), ta se pohybuje na hudební scéně už bezmála 60 let. A přestože mnozí spojují udělování medailí s politickou kampaní Miloše Zemana, Yvetta takový přístup odmítá. Nesouhlasí ani s postojem Adama Pavlíka, který odmítl převzít ocenění in memoriam pro Věru Špinarovou. „U mě by něco takového nepřicházelo v úvahu,“ řekla Expresu.

„Byla jsem velice překvapená, poněvadž to jsem nečekala, a měla jsem opravdu radost, protože si myslím, že hlavně to publikum na mě nezapomnělo. Také neustále někam jezdím, takže já to beru jako dar publika,“ uvedla pro Expres po převzetí vyznamenání Simonová, která medaili vnímá jako výsledek své celoživotní práce.

Zpěvačka přes dvacet let tvořila nerozlučnou uměleckou dvojici s Milanem Chladilem. Po jeho náhlé smrti v roce 1984 se spojila s Milanem Drobným, jemuž šla také letos v létě za svědka na svatbě. Yvetta stále neztrácí životní elán a nepřestává koncertovat. Ve svém věku je odhodlaná se svým fanouškům zcela odevzdat. Když se dozvěděla o státním vyznamenání, neváhala. 

„Odmítnutí by u mě nepřipadalo v úvahu, leda ze zdravotních důvodů, když bych se nemohla dostavit, ale jinak nevidím důvod,“ tvrdí Simonová, která nechápe ani postoj Adama Pavlíka, jenž odmítl převzít vyznamenání pro maminku Věru Špinarovou.

Psali jsme zde. Dle Adamových slov dělala Věra kariéru pro lidi, ne pro politiku. Navíc nebyla fanynkou Miloše Zemana. 

Simonová s Gottem působili noblesně.

Simonová patří k těm, kteří politiku neřeší.

„Já jsem slušný člověk a takový způsob odmítnutí, to je příšerné, to, co bylo v novinách,“ říká zpěvačka.

Mnozí mají za to, že prezident vyznamenává osobnosti nikoliv podle uměleckého přínosu, ale podle jejich politických postojů. Zdeněk Troška se k Zemanovi hlásí dlouhodobě a stejně tak Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal. Ti jeho podporu avizovali už letos v březnu.

Za výběrem oceněných umělců nevidí Zemanovy postranní úmysly. Sama ještě neví,...

Za výběrem oceněných umělců nevidí Zemanovy postranní úmysly. Sama ještě neví, koho bude volit.

„To já ještě vůbec neřeším, koho budu volit, ale že by to byla Zemanova politická kampaň, to si nemyslím. On všechno mluví spatra. Já se vůbec politikou nezabývám, ani tomu nerozumím, a když jdu volit, ještě 10 minut před vhozením hlasu do urny nevím. Tohle mě prostě potěšilo,“ nechala se slyšet bezelstně Yvetta. 

Ta na ceremoniál nejspíš nikdy nezapomene. 

Yvetta Simonová získala státní vyznamenání.

Yvetta Simonová získala státní vyznamenání.

„Byla jsem ráda, že jsem se s ním potkala, protože já znám pana prezidenta už mnoho let. Muziku dělám skoro 60 let a už jsme se potkali několikrát. Já už ani nevím, co mi v tom rozrušení říkal, ale bylo to hezké,“ dodala na závěr.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:58 26. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  219
 • Trapas
  17
 • Haha
  10
 • Sladký
  7
 • Cože
  5
 • Tvl
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat