Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny manželek byl bezpochyby chronický pedant a hrubián Patrik. Ten svou náhradní manželku k ničemu nepustil, neustále ji častoval nadávkami, a jak vyšlo najevo, úplně stejně se chová i ke svojí opravdové manželce Veronice. Pořad vyvrcholil tím, že mu Veronika dala na výběr: buď se se svojí zcela zjevnou obsedantně-kompulzivní poruchou půjde léčit, nebo se rozejdou.

Nefalšované drama se odehrávalo ve středečním díle reality show Výměna manželek. Zatímco v Suchých Lazcích na Opavsku žil dočasný pár Michal (31) s náhradní manželkou Veronikou (21) v naprosté harmonii, v Děčíně, kde Patrik (26) přivítal Marcelu (32), panovalo hotové peklo.

Patrik je totiž doslova chronický pedant na pořádek. Jakmile v bytě něco nebylo podle jeho představ, začal zuřit a nadávat. K šílenství ho přivedlo v podstatě cokoliv, stačilo třeba to, že si Marcela na stůl odložila skleničku s vodou.

Podobně peprné chvilky se střídaly jedna ze druhou. Patrik například nesnesl, že by měla Marcela věšet prádlo. K tomu se pak uvolil jen se slovy, že ho pak stejně po ní přeskládá. Každou chvíli také vysával, neustále přerovnával věci, aby přesně na centimetr seděly podle jeho gusta, nebo přerovnával peřinu po ustlání tak, jak se to líbilo jemu.

Obsedantně-kompulzivní porucha

Patrikův projev byl zcela nepochybně ukázkou obsedantně-kompulzivní poruchy. Člověk trpící touto neurotickou poruchou má nutkavé myšlenky, posedlost, že musí udělat nějaký rituál, jinak trpí strachem a úzkostí. I když je člověk vnímá jako nesmyslné, nemůže je potlačit ani zastavit. Nejčastějším projevem je posedlost čistotou a strach z bakterií. Velmi často se tato porucha objevuje i ve filmech či seriálech, trpěl jí třeba herec Jack Nicholson ve filmu Lepší už to nebude či populární detektiv Adrian Monk.


Na první pohled se může taková situace zdát vlastně i docela úsměvná, nebýt toho, že Patrik na Marcelu dost nevybíravě útočil. Vcelku běžně na ni třeba křičel, že je „špína“. Kromě toho prý několikrát vyjel i na štáb.

Vypečený soutěžící Patrik

Vypečený Patrik

„To mi bylo hodně nepříjemný. Vadilo mu snad všechno, třeba že jim prý objeli kousek zdi. Furt jim nadával do švábů a sarančat,“ zavzpomínala Marcela pro TN.cz.

Jak navíc vyšlo najevo, úplně stejně se Patrik v běžném životě chová i ke svojí skutečné manželce, mladičké Veronice. Na ní bylo po celou dobu vidět, že si deset dní klidu od svého pedantského manžela užívá jako tu nejsladší dovolenou.

Vrcholem celého dramatického dílu pak bylo tradiční setkání mezi osmi očima. To se neslo v duchu tři proti jednomu, tedy Marcela, Veronika a Michal proti Patrikovi.

„Jsi psychopat. Jsi fakt nemocnej a běž se léčit,“ vyjela na něj bez okolků Marcela. Bláznivý Patrik nenašel zastání ani u svojí manželky, ta se naopak zastala svého náhradního manžela Michala, na něhož útočil, že je alkoholik. Výsledkem bylo, že Veronika v slzách Patrikovi oznámila, že pokud svůj problém nebude léčit u odborníka, rozejde se s ním. Její partner ovšem odmítal, že by pomoc potřeboval.

Patrik na Marcelu vyjel několikrát, nakonec skončila na hotelu.

Patrik na Marcelu vyjel několikrát, nakonec skončila na hotelu.

Paradoxem ovšem je, jaký měla Výměna manželek výsledek obou manželství. Ačkoliv na sebe Michal s Marcelou v závěru pořadu cukrovali, že se jejich do té doby skomírající vztah především kvůli dětem zlepší, v současné době procházejí další krizí.

„Po Výměně to bylo doma v pohodě, pak se začalo všechno kazit. Teď jsme v takové fázi, že jsme si dali čas na rozmyšlenou, jestli spolu zůstaneme, nebo se odstěhuju,“ vysvětluje Marcela.

A Patrik s Veronikou, kteří byli naopak zralí na rozchod? U těch nastal pravý opak, výměna prý Patrika, i když nakonec nešel na léčení, změnila a jejich vztah se obrátil k lepšímu!

„Povahu, kterou má, má pořád. To se asi od základu nezmění. Ale když to srovnám před Výměnou a teď, tak se hodně zklidnil a změnil. Za to jsem hrozně ráda. Ve skutečnosti není tak hnusnej, jak se projevil v televizi,“ popisuje Veronika.

Fotogalerie

Komentáře