Tomáš Klus tvrdě kritizuje volební účast: Strčte si demokracii někam

Zpěvák Tomáš Klus se dlouhodobě kriticky vyjadřuje k současnému prezidentovi Zemanovi, za což se ocitl v nemilosti u části veřejnosti. Vyjádřit svoji občanskou povinnost se chystal v Torontu, ovšem kvůli problémům s kanadskou ambasádou ani neodletěl. Teď se na sociálních sítích tvrdě opřel do nízké volební účasti. Lidé to považují za pokrytectví.

Tomáš Klus už dříve avizoval, že v prvním kole podpoří některého z protikandidátů Miloše Zemana. Uvedl, že zvažuje volbu někoho z kvarteta Hilšer, Fischer, Horáček nebo Drahoš. Kvůli incidentu na kanadské ambasádě však nakonec nedal hlas nikomu z nich.

Z Dominikánské republiky, kde je s rodinou na dovolené, však vyslal do Česka ostrou kritiku nízké volební účasti. „S takovouhle volební účastí si můžeme tu svoji demokracii strčit za klobouk. K čemu nám je, když je nám jedno? Ach jo, modlím se, abychom ten klobouk pak nebyli nuceni i sníst,“ obává se vítěz Českého slavíka z roku 2012.

Na jeho facebookovém profilu se to však hemží vzkazy, které viní populárního zpěváka z pokrytectví. „Vy jste té volební účasti ale taky zrovna nepomohli,“ reaguje paní Lenka. „Píše ten, kdo nevolil,“ přidává se ke kritice paní Mirka.

„Mám svědomí čisté. Udělal jsem vše. Vyřídil si voličský průkaz, vízum a všechny náležitosti spojené s cestou. Mé zaměstnání je trochu specifické a čerpat dovolenou jindy než v lednu bohužel nemůžu. Navíc mám pocit, že onen incident a reakce na něj přivedly k urnám více než dva hlasy zadržené imigrační úřednicí,“ obhajuje se Klus.

„Na letišti nás ale zadrželi imigrační úředníci s tím, že vzhledem k tomu, že do Kanady letíme jen na otočku, jsme podezřelí a letět nemůžeme,“ vysvětloval Klus svým fanouškům onen incident.

Vzhledem ke zpěvákově silné averzi k současné hlavě státu Miloši Zemanovi se dá předpokládat, že podpoří Jiřího Drahoše.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 14. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  143
 • Super
  15
 • Haha
  10
 • Tvl
  7
 • Sladký
  5
 • Cože
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat