Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Slavíci Vojty Dyka: Nejprve chtěl dojmout diváky, potom sázel vtipy a rozjel obří mejdan!

  Vojta Dyk (38) ze slavnostního galavečera populární ankety Český slavík opět neodešel s prázdnou. Charismatický muzikant nejprve zazpíval na pódiu dojemnou píseň Táto, která byla věnovaná jeho zesnulému otci. Poté, co obdržel Stříbrného slavíka, všechny přítomné hosty rozesmál svými povedenými hláškami.

  Vojta Dyk (38) se v hudební anketě Český slavík 2023 opět umístil na druhém místě. Přestože se hudebník na veřejnosti příliš neukazuje, na Slavících patří mezi nejvýraznější tváře, které na pódiu přednesou osobitý projev.

  Minulý rok jsem tady stál a říkal jsem něco v tom smyslu, že skoro vůbec nepracuju, a přesto jsem dostal druhé místo. Začal jsem hodně pracovat, dokonce i koncertovat a zpívám, kde se dá. Chystám tři Lucerny, O2 arenu a jsem opět na druhém místě,“ začal svůj proslov Vojta Dyk.

  Ať pracuju nebo nepracuju, tak vám je to, jak se zdá, úplně jedno,“ dodal umělec a na závěr poděkoval své manželce, herečce Tatianě Dykové, kterou si vzal před čtyřmi lety.

  „Chtěl bych poděkovat své ženě, která mě podporuje, až na pár dní v měsíci,“ dodal frontman bývalé skupiny Nightwork, který rozesmál celý sál.

  Tatiana Dyková se vtipům svého muže hlasitě smála.

  Postaral se o dojetí i slzy

  Oblíbený muzikant se ale během slavnostního galavečera postaral také o pořádnou dávku emocí, když na pódiu Fora Karlín zazpíval píseň Táto. Jednalo se o skladbu, jež byla věnována jeho otci Radko Pytlíkovi, který zemřel v lednu 2022 ve věku úctyhodných 93 let.

  Dyk se během přímého přenosu svěřil, že před dvěma lety začal psát píseň pro svého tátu, která se měla jmenovat Než odejdeš. Než tuto píseň dopsal, jeho táta zemřel doma ve své posteli obklopený rodinou.

  „Pro mě to byly i v té krutosti odcházení jedny z nejkrásnějších dnů v mém životě, protože jsme měli jsme čas na odchod, čas na smrt,“ přiznal otevřeně zpěvák, který poznamenal, aby lidé nevyjímali smrt ze svých životů a brali ji jako součást.

  Mejdan na závěr

  Manželé Dykovi si do zaplněného Fora Karlín přinesli vlastní alkohol. Zatímco Tatiana vesele nalévala gin, Vojta vytáhl ze saka velkou placatku, v níž měl domácí hruškovici.

  Vojta Dyk rozjel vlastní show.

  Svoji obhajobu druhého místa ale neslavil sám a začal rozlévat i všem, kteří se pohybovali poblíž. Panáka neodmítli například Richard Krajčo nebo Marek Ztracený. Všichni tři ocenění zpěváci si slavnostně přiťukli. Nechyběly u toho ani jejich drahé polovičky.

  Z letošního Slavíka si tak Vojta Dyk odnáší nejen ocenění, ale také titul „pařmen večera“.

  Dykovi rozjeli velký mejdan

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...