jít naiDNES.cz

Z dětství si nesu trauma, ovlivnilo mě na celý život, prozradila Expresu Vlastina Svátková

Vlastina chce otevřeně mluvit o problémech, před kterými zavíráme oči. | foto: Facebook.com

Jedna z nejkrásnějších českých hereček Vlastina Svátková (37) neměla zrovna jednoduchou životní cestu. Dá se říci, že se s ní vypořádává dodnes. Zejména pracuje na tom, aby se jí křivdy, co se jí staly v dětství a dospívání, už nemotaly do života. Stala se sama sobě terapeutkou. Co se jí tak zásadního přihodilo v dětství, že to změnilo celou její osobnost?

Herečka Vlastina Svátková může na někoho působit tak trošku étericky, jako víla, na niž sáhnete a rozplyne se vám pod rukama. Na první pohled je křehká a zranitelná, ale uvnitř je to silná a statečná žena, která se musela vypořádat s pořádnými životními kopanci.

Začalo to v raném dětství, kdy vážně onemocněla a musela do nemocnice. Jenže v té době s ní rodiče být nesměli a ona zůstala celý týden bez objetí své maminky či tatínka.

„A tam se stal nějaký velký zlom, najednou se v mozku něco změnilo. Myslela jsem si, že už si pro mě rodiče nikdy nepřijdou, že tam zůstanu navždy. Cítila jsem se tak opuštěně a odstrčeně. Samozřejmě si mě po týdnu odvedli domů, ale už ve mně zůstal ten pocit ze samoty, že jsem se pak pořád cítila osamocená a vyhledávala pozornost, aby mě měl někdo rád,“ rozpovídala se Vlastina pro Expres.

Nepřidal tomu ani komplikovaný vztah s mámou, který nebyl zrovna idylický. Místo podpory a lásky byla její sebedůvěra a zdravá dravost zadupávána do země.

„Bohužel v tom nejsem sama. Od té doby, co jsem si uvědomila, že je se mnou něco špatně, jsem začala zjišťovat, kolik lidí je také zraněno na duši jako já. Kdo je z dětství poznamenaný. Na druhou stranu mě to ale poposunulo k tomu, abych na sobě pracovala a pro své děti byla jiná, lepší,“ dodala krásná herečka.

Ta se rozhodla pro pětileté studium, kdy se z ní stane terapeutka a sama bude moci pomáhat jiným zraněným duším. Napsala i knihu Prostor pro duši, která pro ni samotnou byla velkou terapií.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat